نقش روان کننده ها در رابطه جنسی چیست؟

روان کننده رابطه جنسی در اکثر مواقع میتواند کمک مهمی به زوجین کند اما واژن زن به طور طبیعی در موقع نزدیکی مرطوب میشود تا روند رابطه برای طرفین مطلوب شود ولی هر زنی میداند که همیشه این اتفاق نمیفتد، اما نگران چیزی نباشید زیرا ما در ادامه بهترین روان کننده برای نزدیکی همچنین ژل روان کننده مقعدی برای رابطه های مقعدی را معرفی میکنیم.
روان کننده‌ها نقش مهمی در افزایش لذت جنسی دارند، زیرا روان‌کننده‌های جنسی موجب مقاربتی راحت‌تر می‌شوند و رطوبت حاصل از روان کننده رابطه جنسی بدون درد را به ارمغان می‌آورد. لازم به ذکر است در رابطه مقعدی حتما از روان کننده استفاده شود.
بهترین روان کننده طبیعی واژن برای رابطه جنسی
اگر شما به مواد شیمیایی موجود در روان کننده رابطه جنسی حساسیت دارید یا اینکه ترجیح میدهید از مواد طبیعی استفاده کنید ما در ادامه برای شما ۵ روان کننده رابطه جنسی طبیعی که آن را در هر منزلی یافت میشود را معرفی میکنیم:

_ آلوئه ورا Aloe Vera
ژل گیاه آلوئه ورا برای کسانی که تاکید دارند از مواد طبیعی استفاده کنند مناسب میباشد زیرا باعث مرطوب و نرم شدن پوست میشود همچنین میتوان آنرا به عنوان ژل لیز کننده بدن نیز استفاده کرد.

_ روغن نارگیل
روغن نارگیل جدا از خواص فراوانش میتواند به عنوان روان کننده رابطه جنسی نیز استفاده شود و برای کسانی که پوستی حساس دارند مناسب میباشد اما به این نکته توجه کنید که در هنگام استفاده روغن نارگیل از کاندوم استفاده نکنید.

_ روغن زیتون
روغن زیتون نیز مانند روغن نارگیل روان کننده رابطه جنسی مناسبی برای کسانی که پوست حساس دارند است زیرا از به وجود آمدن قارچ های پوستی جلوگیری میکند و همانند روغن نارگیل نباید بر روی کاندوم استفاده شود زیرا ممکن است باعث بروز پارگی در کاندوم شود.
_ ماست
در مواقعی که موارد بالا در منزل یافت نشد میتوانید از ماست های ساده و بدون طمع دهنده برای مرطوب کردن واژن خود استفاده کنید زیرا این روان کننده رابطه جنسی برای ضد عفونی واژن شما نیز مناسب میباشد.
_ بزاق دهان
اگر هیچکدام از این موارد را یافت نکردید یا اینکه به مناسب بودن آنها به عنوان روان کننده رابطه جنسی شک دارید میتوانید از بزاق دهان خود برای روان کردن واژن استفاده کنید که اینکار توصیه نمیشود! زیرا بزاق دهان شما میتواند حامل میکروب و بیماری باشد.

بهترین روان کننده غیر طبیعی برای رابطه جنسی
اگر با استفاده از روان کننده رابطه جنسی غیر طبیعی مشکلی ندارید میتوانید از تولیدات موجود در این زمینه استفاده کنید که در ادامه چند نمونه از این تولیدات را معرفی میکنیم:

_ژل روان کننده مقعدی و واژن لوبریکانت
ژل لوبریکانت شفاف-قابل حل در اب است و به جهت روان کنندگی در معاینات و عمل های جراحی زنان استفاده میگردد . مناسب برای انواع معاینات پزشکی توشه واژینال و رکتان-سونداژ-الکترو تراپیو…می باشد.
از ان جا که این ژل به بافت بدن اسیب نمیرساند و حساسیت ایجاد نمیکند و ازهمه مهم تر باعث سقط جنین نمی شود در رابطه جنسی به خصوص برای خانم هایی که ترشحات لزج کننده آنها در هنگام نزدیکی کم است به عنوان روان کننده کاربرد دارد و میتوان گفت این ژل مخصوص نزدیکی از جلو است.
موادلیزکننده به منظور رفع این قبیل مشکلات ساخته شده اند. مواد لیز کننده با سهولت دسترسی و همچنین آسان بودن استفاده از آنها رابطه جنسی را لذت بخش تر میکند. درهمان بار اول استفاده، از تاثیرماده لیزکننده بر فعالیت جنسی متعجب خواهید شد. با استفاده از اونها شما میتونین بدون مشکل و با هرسرعتی که دوست دارید، نزدیکی کنید. بعبارت دیگر واژن اوهمیشه برای ورود آلت شما لیز و مرطوب خواهدبود.

روان کننده ها انواع مختلفی دارند:

آبی

سیلیکون

روغنی

ترکیبی، ترکیبی از موارد بالا

_روان کننده های بر پایه آب:

همراه با استفاده از کاندوم نیز بی ضرر هستند و همچنین می توانند خطر پارگی کاندوم را نیز کاهش دهند. برای  رابطه جنسی واژینال، مرطوب کننده های طبیعی شخصی وجود دارد که pH واژن را متعادل می کند و اصطکاک را کاهش می دهد. این نوع از روان کننده ها به دلیل رنگی نکردن ملحفه ها، پخش شدن راحت روی پوست و شستشوی راحت با آب، بسیار محبوب و مورد توجه واقع شده است.

_بر پایه سیلیکون

شما می توانید روان کننده های سیلیکونی را که مانند یک لایه های ابریشم بر روی قسمت های حساس شما است را امتحان کنید. از آنجایی که سیلیکون هایپوآلرژیک است، اکثر مردم نسبت به استفاده از آن حساسیت نمی دهند. همچنین نوع لیتیومی آن، تاثیر طولانی تری دارد. اگر شما به دنبال استفاده از روان کننده ای هستید که اثر طولانی مدت دارد و نیاز به استفاده مجدد از آن نباشد، این نوع بهتر است. بر اساس آزمایش های انجام شده بر روی انواع روان کننده ها، استفاده از روان کننده های سیلیکونی در زیر دوش، نتیجه بهتری دارد زیرا آب همه روان کننده های دیگر را با خود می شوید. سیلیکون موجود در روان کننده ها می تواند سطح اسباب بازی های جنسی سیلیکونی را خراب کند. زمانیکه این اتفاق می افتد، اسباب بازی های جنسی شما غیر بهداشتی می شوند، زیرا این سبب سایش سیلیکون می شود که باکتری ها می توانند بر روی آن رشد کنند. دکتر بلاو یاد آور می شود که اگر اسباب بازی های جنسی خود را با دیگران به اشتراک می گذارید، زمانیکه از آنها استفاده می کنید، برای ایمنی خود از روان کننده های بر پایه آب استفاده کنید. روان کننده های سیلیکونی برای استفاده همزمان با کاندون، امن و بی ضرر هستند.

_بر پایه روغن

اگر شما نمی توانید به راحتی پشت سر هم تحریک شوید، این نوع از روان کننده موهبتی است که شما را به راحتی تحریک و در مسیر قرار می دهد. روان کننده های روغنی می توانند همچنین برای ماساژ در زمان  رابطه جنسی و سرگرم کردن، استفاده شوند. اما اگر شما از کاندوم لاتکس استفاده می کنید، این نوع روان کننده برای استفاده مناسب نیستند. این نوع روان کننده سبب افزایش اصطکاک و احتمال پارگی کاندوم شود. همچنین روان کننده های روغنی خطر ابتلا به انواع عفونت را مانند عفونت باکتریایی واژینال افزایش می دهد. لکه دار شدن ملحغه ها و رو تختی ها نیز، یکی دیگر از دلایل ناکارامدی این نوع روان کننده ها است.

_روان کننده های ترکیبی

اغلب ترکیبی از آب و سیلیکون هستند و بر پایه هر دو ماده است و ساختارهای مختلف بسیاری متناسب با نیاز شما وجود دارد. برپایه آب این نوع روان کننده که به عنوان روان کننده همه کاره نیز شناخته می شود، برای هر نوع فعالیت جنسی، حتی در استفاده از اسباب بازی های سیلیکونی نیز، مورد استفاده قرار گیرند.

در حقیقت، بر اساس یک مطالعه دانشگاه هند، ۷۰ درصد زنان گفته اند، استفاده از روغن، رابطه جنسی را بهتر و لذت بخشتر می کند. نیاز به استفاده از روغن ها و روان کننده ها به این معنا نیست که شما به شریک زندگی خود علاقه مند نیستید. بلکه روغن ها مانند یک دلگرمی برای خانم شما یا روشی برای صرفه جویی در وقت است. زیرا لازم است که برای مرطوب شدن واژن خانم ها، چند دقیقه ای را برای تحریک آنها، وقت بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *