آموزش جنسی

کلیتوریس چیست ؟ فرق رابطه کلیتورال و رابطه واژینال

کلیتوریس چیست

کلیتوریس چیست ؟ در این مقاله قصد داریم شما را با کلیتوریس آشنا کرده و پوزیشن های ارگاسم کلیتورال را معرفی کنیم . کلیتوریس مرکز اصلی لذت جنسی در زنان است و وظیفه مهم آن لذت بردن است و نقشی در باروری ندارد. کلیتوریس تقریباً به اندازه نخود یا کوچکتر یکی از قسمت‌های اندام جنسی زنانه است که به چوچوله نیز معروف است؛ آنچه شما از کلیتوریس میبینید یک برآمدگی کوچک است که توسط چند لایه پوست که به اصطلاح به کلاهک کلیتوریس معروف است، پوشیده شده است. 

فهرست مطالب :

کلیتوریس چیست و در کجا قرار دارد ؟

کلیتوریس دقیقاً در بالای دهانه واژن (ویکی پدیا) قرار دارد. برای درک بهتر اینکه کلیتوریس چیست بهتر است فرض کنید که اگر پوست دیواره های کناری واژن کنار زده شود، غدد و ساقه های کلیتوریس نمایان خواهد شد. این قسمت لذت بخش اندام جنسی هلالی شکل است و یک بافت تحریک پذیر سه وجهی دارد.برای تحریک آن در طی رابطه جنسی و معاشقه باید کمی خلاق باشید!

کلیتوریس چیست


بهترین پوزیشن جنسی برای تحریک بیشتر کلیتوریس :

کلیتوریس نزدیک به 15هزار پایانه عصبی دارد (دوبرابر آلت جنسی مردانه) ، این پایانه ها به عصب های دیگر ناحیه لگن متصل میشوند. بنابراین برای تحریک تمامی این پایانه های عصبی به زمان زیادی نیاز دارید. البته بیشترین تعداد اعصاب حسی در منطقه اطراف کلیتوریس و قسمت های بیرونی و کلاهک آن جمع شده است. این کلاهک در افراد مختلف در شکل و اندازه های متفاوتی است. برخی از خانم ها ترجیح میدهند تحریک از روی کلاهک انجام شود تا لمس مستقیم سر کلیتوریس.

بهتر است دو نکته را قبل از خواندن ادامه مقاله در نظر بگیرید. اول اینکه بدانید کلیتوریس چیست و چگونه به ارگاسم کلیتورال دست می‌یابید. دوم اینکه بدانید برای تجربه لذتبخش تنها رعایت پوزیشن موثر نیست، زاویه دخول و موقعیت بدن شما باید درست باشد تا آلت جنسی در حین رابطه جنسی کلیتوریس را تحریک کند.

در اینجا دو مدل از بهترین پوزیشن‌های جنسی برای تحریک کلیتوریس را به شما معرفی می‌کنیم :

  • پوزیشن اول: در دو پوزیشن زیر، این زن هست که روی مرد نشسته  و زن با خلاقیت و تحرک خود می‌تواند کلیتوریس را تحریک کند.در این مدل پوزیشن همانطور که در مقاله بهترین پوزیشن های سکس و روش های دخول گفته شد، زن کنترل بیشتری در ارضای خود و رسیدن به ارگاسم دارد؛ در نتیجه این حالت دخول برای خانم‌ها لذت بیشتری دارد.
  • پوزیشن دوم : در پوزیشن دوم مرد به روی زن نشسته و با حرکاتی که انجام می‌دهد میتواند در هنگام دخول ، کلیتوریس را تحریک کند.

تفاوت ارگاسم واژینال و کلیتورال :

  • ارگاسم واژینال : ارگاسم واژینال از طریق دخول اتفاق می افتد. معمولا تجربه ارگاسم واژینال برای کسانی اتفاق می افتد که فاصله کلیتوریس تا مجرای خروجی ادرار آنها کوتاه است. در نتیجه به هنگام دخول ارگاسم واژینال را تجربه میکنند.
  • ارگاسم کلیتورال : کلیتوریس  بسیار حساس است؛ آنقدر حساس که تحریک زیاد می تواند باعث ارگاسم کلیتورال شود. تحریک کلیتوریس توسط شخص یا گاها اسباب بازی های جنسی میتواند تجربه ارگاسم کلیتورال را به پارتنر شما هدیه دهد. 
انواع ویبراتور جنسی

چند نکته مهم :

  1.  زمان رسیدن به ارگاسم کلیتورال ممکن است بیشتر از ارگاسم واژینال باشد.
  2. همآنطور که یک مرد از مالش محکم آلت جنسی خود در حین سکس لذت می برد، یک زن به لمس بسیار نرم تر نیاز دارد!
  3. این تماس را با توجه به میل شریک خود انجام دهید.
  4. به جای اینکه فقط مالش دهید، احساسات او را حس کنید. 
  5. بسیاری از خانم ها برای رسیدن به ارگاسم نیاز به تحریک کلیتوریس زیادی دارند.

خانم‌ها از بیان این موضوع که نیاز به ارگاسم کلیتورال دارید، هراسی نداشته باشید. دست همسرتان را بگیرید و او را راهنمایی کنید تا به او نشان دهید که چگونه تمایل دارید کلیتوریس شما را لمس کند.

همچنین برای تحریک بهتر چوچوله و ارگاسم کلیتورال استفاده از  ژل های روان کننده  را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

ویبراتور جنسی چیست ؟

برخی از زوجین برای اطمینان از رسیدن به ارگاسم همسر خود از ویبراتور جنسی استفاده می‌کنند. یکی از انواع ویبراتورهای جنسی حلقه ارتعاشی Screaming O است که در انتهای آلت مرد قرار میگیرد و قسمت ویبره به سمت شکم زن قرار گرفته و چوچوله را در حین رابطه جنسی تحریک می‌کند. همچنین حرکت ویبره با انتقال جریان خون در آلت جنسی ، استحکام و زمان نعوظ را افزایش می‌دهد.

نقش وایبراتور جنسی حلقوی در بهترین حالت تحریک کلیتوریس چیست


برخی دیگر از ویبراتورها بصورت لوله‌ایی هستند و جایگزین تحریک کلیتوریس با دست هستند و اینگونه دست شما دیگر خسته نمی‌شود.

جمع بندی :

رابطه جنسی یک تعامل دو طرفه است، به این منظور که نیاز است هر دو شریک جنسی در لذت بردن از آن نقش داشته و خلاقیت خود را به کار گیرند. منفعل بودن و انجام کارها و پوزیشن های تکراری به مرور زمان لذت رابطه جنسی را کاهش می‌دهد. همچنین هرگونه فعالیتی باید طبق توافق طرفین انجام شود. فراموش نکنید بهداشت جنسی از مسائل بسیار مهم برای داشتن آرامش و لذت طولانی مدت است.

استفاده از کاندوم علاوه بر کمک به بهداشت جنسی شما، تنوع و لذت بیشتری را به رابطه شما می‌آورد.برای خرید کاندوم های متنوع میتوانید به سایت هپیکس مراجعه کنید.

سوالات متداول  :

کلیتوریس چیست؟

کلیتوریس مرکز اصلی لذت جنسی در زنان است و وظیفه مهم آن لذت بردن است و نقشی در باروری ندارد.

آیا ویبراتور جنسی باعث بی‌حس کلیتوریس می‌شود؟

خیر – ممکن است بلافاصله بعد از استفاده دچار بی‌حسی موقت شوید ، اما در مدت زمان کوتاهی از بین می‌رود و دائمی نیست.

کلیتوریس دقیقا کجاست؟

کلیتوریس دقیقاً در بالای دهانه واژن قرار دارد.

آیا ممکن است لذت ویبراتور را بیشتر از رابطه واژینال با شوهرم دوست داشته باشم؟

تحریک ویبراتور احساس خوبی دارد ، اما هرگز از خانمی شنیده نشده که آنرا به دخول آلت تناسلی و لمس همسر در رابطه زناشویی ترجیح دهد؛ مگر آنکه دچار عفونت واژینال باشد و با دخول دچار درد شود که این موضوع کاملا متفاوت است و نیاز به مراجعه به درمان دارد.

علت باد کردن کلیتوریس چیست؟

به هنگام تحریک کلیتوریس مقدار بسیار زیادی خون در پایانه های عصبی آن جمع شده و همین مساله باعث تورم آن میشود.

پست های مرتبط

نظرات شما به صورت محرمانه نمایش داده خواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *