آموزش جنسی, سلامت جنسی

کاندوم چیست و چرا به داشتن رابطه جنسی سالم کمک می‌کند؟

کاندوم چیست

کاندوم چیست ؟ این سوالی است که شاید به نظر ساده بیاید ولی با خواندن این مقاله نظر شما در مورد آن عوض می‌شود، پس تا انتهای این مقاله با ما باشید تا بیشتر در مورد آن بدانید.

کاندوم‌ Condom مهمترین وسیله در رابطه جنسی برای جلوگیری از بارداری ناخواسته است که مانع بارور شدن زن می‌شود و همچنین می‌تواند از انتقال انواع بیماری مراقبتی جلوگیری کند.

انواع کاندوم از نظر جنسیتی کدام است؟

  • کاندوم مردانه مخصوص استفاده آقایان
  • کاندوم زنانه مخصوص استفاده بانوان (در مورد کاندوم زنانه بیشتر بدانید)

در کل انواع کاندوم به دو دسته مردانه و زنانه تقسیم می‌شود. گاهی افراد اظهار می‌کنند که استفاده از کاندوم باعث پایین آمدن لذت رابطه جنسی می‌شود، اما این فقط یک تفکر غلط است و کاندم هیچ تاثیری در این پدیده ندارد؛ بلکه برعکس در بسیاری از موارد به آن کمک می‌کند!

برای خرید کاندوم به فروشگاه اینترنتی هپیکس مراجعه کنید.

حال به موضوع مقاله باز می‌گردیم یعنی اینکه واقعا کاندوم چیست و ارائه‌ دلایل کافی به شما برای آن که متقاعد شوید با استفاده از کاندوم رابطه جنسی موفق داشته باشید.

ویدئو کاندوم چیست را ببینید:

کاندوم چیست و از چه جنسی است

کاندوم پوششی از جنس لاتکس است که به عنوان یک ابزار فیزیکی از تماس آلت تناسلی مرد با آلت تناسلی زن و دیگر اندام جنسی او و ورود اسپرم جلوگیری می‌کند.
كاندوم به برای پیشگیری از بارداری و جلوگیری از انتقال انواع بیماری آمیزشی به کار می‌رود. سطح بدنه برخی از کاندوم‌ها برای بالا بردن اطمینان در جلوگیری از بارداری، آغشته به مایع اسپرم‌کش است.

نقش اصلی کاندوم در جلوگیری از انواع بیماری‌ مقاربتی

کاندوم تنها وسیله‌ای است که در صورت استفاده صحیح و همیشگی قادر به پیشگیری از بیماری‌های آمیزشی و از همه مهم‌تر ویروس ایدز  HIV است.نقش موثر و اثبات شده این وسیله در جلوگیری از بیماری های آمیزشی و از جمله ایدز بر کسی پوشیده نیست.

کاندوم بهترین محافظ در برابر بیماری‌های آمیزشی محسوب می‌شود، زیرا صرفنظر از جنسیت افرادی‌ که با یکدیگر نزدیکی جنسی انجام می‌دهند، مانع از ارتباط و آمیختن ترشحات داخلی و راه پیدا کردن ویروس های احتمالی به بدن شرکای جنسی می شود.

جلوگیری‌ از بارداری با کاندوم

کاندوم یکی از مطمئن ترین راه‌های پیشگیری از بارداری ناخواسته در صورت استفاده صحیح و همیشگی است و بر خلاف بعضی از راه‌های پیشگیری از بارداری دارای هیچگونه عوارض جانبی نیست. در مقایسه با قرص ضدبارداری یا محلول‌ها یا اسپری اسپرم کش ، کاندوم عوارض جانبی کمتری دارند. نرخ موفقیت کاندوم‌ در پیشگیری از بارداری‌های ناخواسته و غیرمنتظره تا ۹۸% اعلام شده است.

سهولت در خرید

کاندوم در شکل، رنگ، طعم، بو، بافت و اندازه های متنوعی ارائه می‌شود که می توانند لذت در نزدیکی را افزایش دهند.

شما می‌توانید به راحتی به انواع مختلفی از کاندوم‌ با قیمتی معقول دسترسی داشته و از نوعی که برایتان مناسب‌تر است استفاده کنید. علاوه بر خرید از داروخانه ها می‌توانید برای پیدا کردن بهترین مدل مناسب خود بدون خجالت و کاملا محرمانه از سایت‌های اینترنتی استفاده کنید.

برای خرید کاندوم به فروشگاه اینترنتی هپیکس مراجعه کنید.

سهولت در استفاده

شاید مهمتر از اینکه بدانیم کاندوم چیست باید با نحوه استفاده از کاندوم آشنا شویم. تنها با کمی تمرین در مورد نحوه استفاده صحیح از آن شما قادر خواهید بود از لذت ارتباط جنسی با اطمینان خاطر کامل بهره ببرید. برخلاف قرص‌های ضد بارداری که باید در زمان‌بندی منظم و به مدت زمان مشخصی مصرف شود؛ کاندوم را تنها در موقع نزدیکی باید استفاده کرد.

کاندوم چیست

جلوگیری از انزال زودرس با استفاده از کاندوم تاخیری

استفاده از کاندوم از نوع تاخیری در مردانی که انزال زودرس دارند مفید بوده است و سبب تاخیر انزال و در نتیجه حفظ غرور میشود.

پیشگیری از سرطان دهانه‌ی رحم

مطالعات نشان می‌دهند زنانی که از شریک جنسی‌شان می‌خواهند در طول مقاربت از کاندوم استفاده کنند می‌توانند به طور قطع خطرات ورود اچ‌پی‌وی ویروسی که باعث سرطان دهانه‌ی رحم می‌شود به بدنشان را کاهش بدهند.

عدم تاثیر بر چرخه‌ی قاعدگی زنان

بر خلاف قرص‌ها و آمپول‌ها، استفاده از کاندومها هرگز بر چرخه‌ی قاعدگی زنان تاثیر نمی‌گذارد. کاندوم‌ها هیچ تاثیری بر سیستم و سلامت جسمی شریک جنسی‌تان ندارند، درحالی‌که استفاده از قرص‌های ضد بارداری می‌تواند تاثیر منفی به جای بگذارد.

تنوع کاندوم چیست و آشنایی با انواع کاندوم

از آنجا که کاندوم‌ها درشکل‌ها، رنگ‌ها، طعم‌ها، بو‌ها، بافت‌ها و اندازه‌های متنوع ارائه می‌شوند، می‌توانند لذت یک رابطه جنسی موفق را افزایش دهند.

کاندوم پلی‌اورتان (پلاستیکی) آنقدر نازک و شفاف هستند که به شما این احساس را می‌دهند که انگار کاندوم نپوشیده‌اید. همچنین بعضی از کاندوم‌ها که بافت زخیم‌تری دارند شما را مدت بیشتری در حالت تحریک شدگی نگه می‌دارند.

برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به انواع کاندوم خواندن این مقاله خالی از لطف نیست.

پست های مرتبط

نظرات شما به صورت محرمانه نمایش داده خواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *