آموزش جنسی, انواع کاندوم, سلامت جنسی, محصولات جنسی

کاندوم زنانه چیست و فواید استفاده از کاندوم در رابطه جنسی

کاندوم زنانه

کاندوم زنانه و کاندوم مردانه جهت پیشگیری از بارداری ناخواسته استفاده می‌شوند. همچنین یکی از مزایای استفاده از کاندوم جلوگیری از انواع بیماری مقاربتی است.

کاندوم عموما از جنس لاتکس که نوعی پلاستیک بدون حساسیت است و از انتقال عفونت و اسپرم جلوگیری می‌کند. کاندوم برای رابطه واژینال ، مقعدی و در جهت محافظت در برابر حاملگی و عفونت‌های ناشی از رابطه جنسی از جمله HIV (ایدز) و پیشگیری از سرطان رحم استفاده می‌شوند.

فرق کاندوم مردانه با زنانه در این است که مدل زنانه درون واژن خانم قرار می‌گیرد ولی کاندوم مردانه روی آلت مردانه کشیده می‌شود.

با توجه به سلایق مصرف‌کننده انواع کاندوم تولید می‌شوند ولی نحوه استفاده درنوع قرارگیری در مدل استفاده از کاندوم مردانه و زنانه است که در بالا توضیح داده شد.

از دیگر فواید استفاده از کاندوم می‌توان به کاهش خطر آلودگی و ابتلا به سایر STIs مانند کلامیدیا و سوزاک و همچنین خطر ابتلا به سیفیلیس، تب خال تناسلی و ویروس وارت اشاره کرد.

نحوه استفاده کاندوم زنانه

در مواجه با آقایانی که جهت استفاده از کاندوم مردانه اجتناب می‌کنند، کاندوم ویژه زنان وسیله‌ای برای جلوگیری از ورود اسپرم به رحم و پیشگیری از بارداری و محافظت از بیماری‌ها و عفونت های مقاربتی است.

مراحل قرار دادن کاندوم در رحم

 • کاندم زنانه را از بسته‌بندی خارج کنید و آن را باز کنید.
 • برای قرار دادن آن در رحم، انگشت اشاره را داخل کاندوم نمایید و حلقه داخلی را بصورت کامل در واژن فشار دهید و یا حلقه را در انتهای بسته کیسه با انگشت میانی خود فشار دهید و آن را مثل یک تامپون وارد کنید.
 • همچنین دقت کنید حلقه بیرون کاندوم به اندازه 2.5 سانتیمتر بیرون واژن قرار می‌گیرد و از وارد کردن کل کاندوم به داخل واژن خودداری کنید.
 • وارد کردن کاندوم زنانه در تمام حالت‌ها از جمله ایستاده ، دراز کشیده، نشسته و … امکان‌پذیر است.
 • رابطه جنسی زناشوئی خود را با شوهر خود برقرار کنید و پس از مصرف، کاندوم را در آورده و دور بیاندازید.

کاندوم زنانه

برای خرید کاندوم از فروشگاه اینترنتی هپیکس اقدام کنید.

بر خلاف انواع کاندوم مردانه که از جنس لاتکس هستند، تنها یک نوع کاندوم زنانه وجود دارد که جنس کاندوم از پلی اورتان و لاتکس ساخته شده‌اند، و برای افرادی که نسبت به لاتکس لاستیک حساس و آلرژی دارند، ایجاد حساسیت نمی‌کند. کاندوم دارای یک حلقه است که پس از قرارگیری در رحم در بیرون واژن قرار می‌گیرد که باعث تحریک خانم می‌شود.

در هنگام استفاده از کاندوم زنانه به موارد زیر دقت کنید

 • در کاندوم خانم‌ها نیز احتمال پارگی وجود دارد
 • خارج شدن کاندوم از واژن
 • قرار گرفتن آلت مرد بین واژن و سطح بیرونی کاندوم
 • ایجاد سوزش، خارش و ناراحتی در برخی از خانم‌ها
 • کاندوم زنانه به طور همزمان با کاندوم مردانه استفاده نشود
 • این نوع کاندوم در رابطه مقعدی توصیه نمی‌شود
 • استفاده از روان کننده در هنگام استفاده از کاندوم توصیه می‌شود

یکی از مزایای استفاده از کاندوم خانم‌ها این است که می‌توانید آن‌را هشت ساعت قبل از برقراری رابطه جنسی در واژن قرار دهید.

نکته آخر اینکه استفاده از کاندوم زنانه و کاندوم مردانه یکبار مصرف بوده و حتما بعد از رابطه جنسی آنرا داخل دستمال پیچیده و در سطل زبانه‌های تر بیاندازید.

برای آشنایی با برندهای کاندوم به آیمارکتور سر بزنید.

پست های مرتبط

نظرات شما به صورت محرمانه نمایش داده خواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.