آموزش جنسی, سلامت جنسی

مشکلات جنسی و راه‌حل‌های آسانی که بهتر است بدانید!

مشکلات جنسی

مشکلات جنسی یکی از عوامل مهم در نارضایتی زوجین از زندگی و رابطه زناشوئی خود است. در این مقاله با شما برخی از شایع‌ترین مشکلات را مرور می‌کنیم و راهکارهای ساده برای حل آن را پیشنهاد می‌دهیم.

ذکر این موضوع حائز اهمیت است که حتما برای رفع چالش‌های جسمی و عاطفی ناشی از مشکلات جنسی می‌بایست به سراغ مشاور سکس تراپی یا دکتر اورلوژی رفت. در اینجا ما پیشنهاداتی که به شما ارائه خواهیم کرد راه حل های آسان برای برطرف کردن مشکلات جنسی و زناشوئی است.

مشکلات جنسی کدام هستند؟

مشکل سردمزاجی یا دیر تحریک شدن در رابطه جنسی

انواع کاندوم خاردار می‌تواند باعث برطرف شدن مشکل سردمزاجی به خصوص در زنان شود. در نظر داشته باشید که یکی از مهمترین دلایل این مشکل در رابطه جنسی به خاطر یکنواختی و عدم ارگاسم زنان است.

بنابراین با خرید کاندوم خاردار یا کاندوم فضایی یا کاندوم عروسکی می‌توانید به راحتی این مشکل را پشت سر بگذارید.

مشکل زود انزالی و عدم کنترل ارضا شدن

یکی از مشکلات جنسی شایع در تمام کشور بین مردان با سن بالا مشکل زودانزالی است. البته در ایران بسیاری از جوانان نیز فکر می‌کنند با مشکل زودانزالی روبرو هستند برای همین به سراغ راهکاریی می‌روند که مختص افراد بسیار مسن و دچار مشکلات حاد انزال است.

کاندوم تاخیری یکی از بهترین و سریع‌ترین راهکارها برای افرادی است که می‌خواهند زمان رابطه جنسی موفق خود را افزایش دهند. انواع کاندوم تاخیری وجود دارد اما تمامی آنها حاوی مایع لیدوکائین است که به کنترل انزال کمک می‌کند.

خرید ژل تاخیری و اسپری تاخیری نیز از دیگر راه‌های کمک به حل مشکل زودانزالی در آقایان است و به دیرتر ارضا شدن کمک شایانی می‌کند. البته فراموش نکنید اسپری تاخیری به خاطر داشتن حجم بیشتری از لیدوکائین قدرت بیشتری دارد و برای افراد با مشکل حادتر پیشنهاد می‌شود.

مشکل تکراری شدن رابطه جنسی

یکی از اتفاقاتی که پس از مدتی بین زن و مرد در رابطه جنسی یا رابطه زناشوئی رخ می‌دهد یکنواختی است. این موضوع باعث می‌شود برقراری رابطه برای آنها سخت و انگیزه آن از بین برود و در بسیاری مواقع به سردمزاجی بین هر دو بیانجامد.

با خرید کاندوم فضایی می‌توان این مشکل را حل کرد. کاندوم فضایی که از انواع کاندوم خاردار هست، به خاطر داشتن خارهای بلند نسبت به سایر مدل های کاندوم خاردار معروف است.

این نوع کاندوم با داشتن خارهای بلند ( که تا 1.5 سانت هم می‌رسد ) در هنگام دخول، بیشترین میزان تجربه تحریک را برای زن رقم می‌زند و مشکل سردی در رابطه را به راحتی برطرف می‌کند. البته به یاد داشته باشید استفاده مکرر از کاندوم فضایی توصیه نمی‌شود.

مشکل نیاز به تنوع و تجربه جدید در رابطه جنسی

علاوه بر تکراری شدن رابطه یکی دیگر از مشکلات معمول بین زوجین نبود تنوع در رابطه جنسی است. از این رو زن و مرد به دنبال راه‌های مختلفی می‌گردند تا بتوانند تجربه‌های جدید در رابطه جنسی خود ایجاد کنند که انتخاب پوزیشن‌های جنسی مختلف یکی از آنهاست.

اما دسته دیگری به دنبال اضافه کردن بخش فانتزی و تزریق لذت جدید به رابطه جنسی خود هستند بنابراین به خرید کاندوم عروسکی روی می آورند. کاندوم عروسکی که یک نوع از کاندوم خاردار است، با شکل‌ها و رنگ‌های فانتزی برای دو طرف حس شوخ‌طبعی و تنوع را به ارمغان می‌آورد.

کاندوم عروسکی با اشکالی مانند الاغ، بتمن، سوپرمن و … قابل تهیه کردن است. تعداد این کاندوم در هر بسته یک عدد است و به خاطر فرم و نوع آن پیشنهاد می‌شود در زمان استفاده حتما از روان‌کننده یا ژل لوبریکانت استفاده شود.

مشکل حساسیت بالای واژن یا بدن حساس طرفین رابطه

بهداشت جنسی و سلامت خانم در زمان آمیزش بسیار مهم است. واژن مهمترین بخش زن در رابطه جنسی و البته حساس‌ترین بخش فیزیکی اوست. بسیاری از خانم‌ها بدن حساسی دارند و از این رو واژن آنها نیز حساست بالاتری نیز دارد. آنها از برقراری رابطه نگران هستند چرا که ممکن است به بدنشان آسیب برسد.

خرید کاندوم آنتی باکتریال به خانم‌هایی پیشنهاد می‌شود که واژن حساس و تحریک پذیری را دارند. کاندوم آنتی باکتریال از جنس لاتکس طبیعی ساخته می‌شود که حساسیت را به حداقل می‌رساند. همچنین با استفاده از مواد ضدقارچ جلوی هرگونه مشکل حساسیت واژن را می‌گیرد.

مشکل خشکی واژن

خش شدن واژن یکی از مشکلاتی است که خانم ها بیشتر در دوران یائسگی و پس از آن زمان دچار می‌شوند. این مشکل برقراری رابطه جنسی زناشوئی را برای آنها سخت و دردآور می‌کند. همچنین در اکثر موافق در دومین یا نوبت های بعدی برقراری نزدیکی در یک روز خانمها دچار این مشکل می‌شوند.

با خرید ژل لوبریکانت می‌توان تا حد زیادی مشکل خشکی واژن را برطرف کرد. ژل لوبریکنت با ویژگی روان کنندگی کمک می‎‌کند تا دخول با لغزندگی مایع صورت بگیرد و به کمک آن درد ناشی از سائیدگی یا خشکی واژن حس نشود. از این رو هر دوی طرفین رابطه مشتاق هستند که در زمانی که با هم رابطه برقرار می‌کنند از این انواع ژل روان کننده یا کاندوم روان کننده استفاده کنند.

مشکل کاهش میل جنسی در استفاده از کاندوم

یکی از نگرانی‌های شایع در بین آقایان در استفاده از کاندوم این است که میزان لذت آنها از رابطه جنسی را کاهش می‌دهد. باید گفت که این موضوع تا حدودی درست است اما برای آن راه حل هایی وجود دارد.

انتخاب درست در استفاده از کاندوم می‌تواند تا حد چشمگیری به آقایان کمک کند تا بیشترین احساس را در رابطه جنسی با شریک خود تجربه کنند. خرید کاندوم نازک به آقایان در این موضوع کمک شایانی می‌کند. این نوع کاندوم تا حدی نازک و قطر کم دارند که به کاندوم نامرئی نیز معروف هستند.

مشکل ترس از بارداری در رابطه جنسی

استفاده از کاندوم با هدف دو موضوع اصلی است: اول از همه جلوگیری از بارداری و دوم جلوگیری از انتقال انواع بیماری مقاربتی . حال بسیاری از افراد حتی در هنگام نزدیکی نگران موضوع بارداری هستند، از این رو ترس از بارداری رابطه آنها را تحت شعاع قرار می‌دهد.

استفاده از کاندوم تا 98 درصد اطمینان می‌دهد که بارداری رخ نمی‌دهد. اما افرادی که وسواس و نگرانی در این باره دارند باید به سراغ خرید کاندوم ساده بروند. این نوع از کاندوم بیشترین میزان اطمینان یعنی 99 درصد را به افراد می‌دهد که باردری رخ نخواهد داد.

کیفیت ساخت و نوع بدنه کاندوم ساده که کاندوم کلاسیک نیز نامیده می‌شود دقیقا همان چیزی است که افراد با وسواس فکری به آن نیاز دارند.

مشکل ترس از داشتن آلت کوچک

از دیگر مشکلات شایع در بین آقایان اندازه سایز آلت است. همه آقایان گمان می‌کنند که آلت تناسلی آنها اندازه مناسبی ندارند یا به دنبال پیدا کردن اندازه آلت مناسب می‌گردند.

حقیقت آنجاست که این مشکل بسیار کم پیش می‌آید و فراموش نکنید که چیزی که یک رابطه جنسی را لذت بخش می‌کند طول آلت مرد نیست بلکه قطر آلت است. درگیری و لذت جنسی در انواع ارگاسم زنان وابسته به میزان تحریک از برخورد آلت با بدنه اطراف واژن است.

با این وجود خرید کاندوم حجم دهنده و البته خرید ژل حجم دهنده هر دو از راهکارهایی هستند که می‌توانند دغدغه آقایان را کاهش دهند. این نوع کاندوم با داشتن ماده افزایش دهنده میزان گردش خون و نعوظ کننده به بزرگتر کردن سایز آلت کمک می‌کند.

ژل حجم دهنده آلت آقایان نیز دارای منابع ویتامینه و سرعت دهنده به گردش خون به بزرگ شدن آلت کمک می‌کند. برای استفاده از ژل حجم دهنده بهتر است در طول هفته بین دو تا سه بار آن را به آلت زده و مالش دهید.

 

پست های مرتبط

نظرات شما به صورت محرمانه نمایش داده خواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *