آموزش جنسی, سلامت جنسی

طرز استفاده از کاندوم مردانه

استفاده از کاندوم

اگر از کاندوم به عنوان یک وسیله جلوگیری از بارداری و انتقال بیماری های جنسی استفاده می شود. توصیه می‌کنیم به منظور استفاده از کاندوم مردانه ، مراحل زیر را دنبال کنید:

استفاده از کاندوم مردانه باید پیش از شروع نزدیکی آغاز شود زیرا ترشحاتی که مردان پیش از انزال کامل دارند، ممکن است حاوی ویروس هایی باشند و باعث سرایت بیماری گردد؛ همچنین در مواردی که احتمال بیماری نیست برای کاهش احتمال بارداری ناخواسته باید از تماس با این ترشحات جلوگیری کرد چون احتمال وجود اسپرم در آن ها صفر نیست.

هر بسته کاندوم را باید در همان زمانی که قرار است استفاده شود باز نمود. هنگام استفاده از کاندوم خیلی آهسته آن را از لبه زیگزاکی تعیین شده برای باز کردن بسته بندی باز کنید. برای باز کردن و استفاده از کاندوم مردانه هرگز از دندان ، قیچی ، چاقو و هر وسیله ی تیز دیگری استفاده نکنید. قبل از استفاده بهتر است کاندوم را با کمی باد کردن (فوت کردن) کنترل کنید که سوراخ و یا پاره نباشد (برای کاندوم معمولی پیشنهاد می‌شود)

دقت داشته باشید که به سطح خارجی کاندوم با ناخن آسیبی وارد نکنید.

استفاده از کاندوم مردانه 1

پشت و روی کاندوم رو تعیین کنید. برای استفاده از کاندوم مردانه و آلوده نکردن آن به ترشحات آلت تناسلی، می‌بایست قبل از پوشیدن کاندوم پشت و روی آن را مشخص کنید.

با نگاه کردن به کاندوم متوجه می شوید که از کاندوم از کدام سمت باز می شود. اما اگر در فضای تاریکی هستید با استفاده از انگشتان جهت باز شدن کاندوم کمک بگیرید. برای این کار کافی است تا نیم سانتی‌متر از کاندوم را باز کنید تا پشت و روی آن مشخص شود:

یکی از انگشتانتان را در یک طرف کاندوم قرار داده و در حالتی که کاندوم بین شست دست و انگشت شماست کمی انگشتتان را به داخل فشار دهید و به آرامی کاندوم را با انگشتتان در یک جهت باز کنید؛ اگر به راحتی باز شد از همین جهت آن را بر روی آلت خود بکشید اما اگر باز نشد باید جهت را تغییر دهید.

توجه داشته باشید کاندوم را بیش از نیم سانتی بیشتر باز نکنید زیرا این کار موجب کاهش تاثیر کاندوم می‌شود و همچنین پوشیدن آن را نیز سخت می‌کند.

طرز استفاده از کاندوم مردانه 2

سر نگهدارنده‌ی منی در قسمت انتهایی کاندوم را بگیرید. مطمئن شوید که سر کاندوم مستقیم و در جهت بیرون است. معمولا سر کاندوم باید رو به بیرون باشد اما گاهی اوقات در هنگام بسته بندی ممکن است تغییر کرده باشد.

سر کاندوم را بگیرید. سر کاندوم را همانند شکل فشار دهید، با این کار هنگامی که شما کاندوم را می پوشید، هوا درون کاندوم وجود ندارد، در این صورت، احتمال پارگی کاندوم در حین رابطه جنسی کاهش یافته و همچنین در هنگام انزال، فضایی برای مایع منی وجود دارد.

طرز استفاده از کاندوم مردانه 3

برای خرید کاندوم به فروشگاه اینترنتی هپیکس مراجعه کنید.

با دست دیگر با دقت و به آرامی و بدون تماس ناخن با سطح کاندوم، آن را به روی آلت تناسلی خود که در حالت نعوظ قرار دارد بکشید. همیشه کاندوم باید به طور مناسب بدون تنگی یا گشادی بر روی آلت کشیده شود. کاندوم باید تمام طول آلت تناسلی را تا قاعده آن بپوشاند.

هنگام استفاده از کاندوم مردانه باید فضای خالی انتهای آن را جهت تخلیه هوا فشار داد سپس کاندوم را باید به طریقی روی آلت تناسلی کشید که این فضای خالی کوچک در انتهای آن باقی بماند تا به هنگام انزال، مایع منی در این فضا جمع شده و از ریخته شدن آن به داخل دستگاه تناسلی زن جلوگیری شود. بنابراین نوک آن تا انتها نباید کشیده شود.

با یک دست سر کاندوم را فشار دهید تا هوای آن خارج شده و با دست دیگر کاندوم را بر روی آلت باز کنید.کاندوم را به آرامی بر روی سر آلت قرار داده و آن را به عقب بکشید و به این ترتیب، کاندوم را بر روی آلت باز کنید. با یک دست انتهای کاندوم را در قاعده آلت نگه داشته و با دست دیگر سر آلت را به درستی در داخل کاندوم جای دهید.

در صورت احساس پارگی یا سوراخ شدگی کاندوم هنگام نزدیکی بلافاصله باید آلت تناسلی به همراه کاندوم خارج شده و از یک کاندوم جدید استفاده شود.

طرز استفاده از کاندوم مردانه 4

در صورت لزوم، از روان کننده بر روی کاندوم مردانه استفاده کنید. استفاده از روان کننده نه تنها احتمال پارگی کاندوم را کاهش می دهد بلکه برای همسرتان نیز مفید است. برخی از این روان کننده ها حتی حاوی اسپرم کش هستند که موجب کاهش احتمال بارداری می شوند مخصوصاً اگر شما قصد برقراری رابطه از مقعد را دارید، از روان کننده بر روی کاندوم استفاده کنید.

برای خرید ژل روان کننده به فروشگاه اینترنتی هپیکس مراجعه کنید.

طرز استفاده از کاندوم مردانه 5

بلافاصله پس از انزال در حالی که آلت تناسلی هنوز در حال نعوض است به همراه کاندوم روی آن می بایست از دستگاه تناسلی زن خارج شود.

مراقب باشید در حین خارج کردن آلت از واژن، کاندوم از روی آلت کنار نرود و مایع درون کاندوم بیرون نریزد. جهت جلوگیری از سر خوردن کاندوم باید در حالی که با دست کاندوم روی آلت نگه داشته شده است عمل خروج انجام گیرد. اجازه ندهید آلت قبل از خارج کردن از واژن، درون کاندوم شل شود زیرا در این صورت کاندوم درون واژن رها می شود.

در پایان به منظور جلوگیری از بیرون ریختن مایع منی، انتهای باز کاندوم را گره بزنید و آن را در یک دستمال کاغذی یا پارچه پیچیده و در سطل زباله بیاندازید. تصویر زیر مجموع مراحل فوق را به درستی جمع‌بندی کرده است:

شکل کاندوم

نکاتی باید به آن توجه داشته باشید:

  • همیشه قبل از استفاده از کاندوم، تاریخ انقضا روی بسته آن را چک کنید.
  •  مطمئن شوید هنگامی که کاندوم را خریداری می کنید، قبل از استفاده، آن را از نظر هرگونه خراشیدگی، پارگی یا کنده شدن بررسی کنید. اگر پوشش کاندوم قبل از استفاده خراشیده یا پارگی دارد، از آن استفاده نکنید.
  • به خاطر داشته باشید که از هر نوع روان کنندهای بر پایه چربی بر روی لاتکس کاندوم استفاده نکنید. این روان کننده ها می توانند سریع موجب پارگی و تخریب کاندوم شوند. این روان کنندهای بر پایه چربی از قبیل لوسیون، وازلین، کرم دست و صورت، روغن بچه و غیره می باشند.
  • اگر مطمئن نیستید که روان کننده ای که در منزل در دسترس دارید، بر پایه آب است یا چربی، یک قاعده کلی وجود دارد که اکثر روان کننده های موجود در منزل (وازلین، لوسیون، آلوئه ورا و غیره) همه بر پایه چربی هستند.
  • هرگز کاندوم خود را بدون پوشش در سطل زباله نیاندازید. همیشه آن را در یک دستمال کاغذی پیچیده و در سطل قرار دهید
  • از کاندوم به عنوان یک اقدام پیشگیرانه در حین رابطه جنسی دهانی استفاده نکنید. کاندوم مردانه تنها برای آلت طراحی شده است
  • هرگز از یک کاندوم بیش از یک بار استفاده نکنید. حتی اگر به نظر نمی رسد که کاندوم به مایعی آغشته نباشد، باز هم به هیچ وجه از آن دوباره استفاده نکنید.

به یاد داشته باشید تمامی مردان با سنین مختلف می توانند از کاندوم استفاده کنند . کاندوم در قابل دسترس است و با هزینه کم می توان آن را تهیه نمود.

برای آشنایی با برندهای مختلف کاندوم اینجا کلیک کنید.

پست های مرتبط

نظرات شما به صورت محرمانه نمایش داده خواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *