آموزش جنسی, سلامت جنسی

زمان ارگاسم یا ارضا شدن در زنان چه زمانی و چگونه است؟

زمان ارگاسم در زنان

زمان ارگاسم Orgasm در زنان در مقایسه با آقایان تفاوت دارد، ارضا شدن زنان به عوامل بسیاری بستگی دارد و در یک رابطه جنسی بیشترین مسئولیت آن برعهده آقایان است.

در اکثر مواقع زنان در هنگام ارضا شدن اتفاقات مختلفی از جمله تغییر در رنگ لب‌‌های فرج، انقباض واژن و اسفنکتر مقعد External anal sphincte و افزایش شدت نبض واژن و سطح پرولاکتین Prolactin را تجربه می‌کنند.

خانم‌ها از تحریک نواحی جنسی همچون کلیتوریس Clitoris و دیواره قدامی واژن و ناحیه‌های غیرجنسی مانند تحریک غدد دور مجرای ادرار، سینه، نوک سینه و حتی رویاپردازی به ارگاسم می‌رسند و  ارضا شدن زنان اتفاق می‌افتد. لذا برداشتن رحم در کاهش زمان ارگاسم در زنان و ارضاء شدن آنها اثر چندانی ندارد.

 

در بسیاری موارد زوجین همزمان به ارگاسم نمی‌رسند ولی می‌توان با تحریک جنسی مستقیم زمان ارضا شدن و ارگاسم همزمان را ایجاد کرد.

زمان ارگاسم

سفت شدن نوک سینه‌ها، نفس‌های مقطع و احساساتی خانم‌ها از دیگر نشانه‌های ارضا شدن زنان محسوب می‌شود و برای کسب بیشترین لذت نیاز به هم‌آغوشی دارند. بدین ترتیب در صورتی‌که رابطه لذت‌بخشی را تجربه کرده باشند از آن صحبت می‌کنند.

بهترین ناحیه تحریک پذیر برای ارضاء شدن زنان کلیتوریس است که در بخش بیرونی و بالای واژن قرار دارد و یا نقطه G است در فاصله پنج سانی‌متری دیواره داخلی و بالایی واژن قرار دارد. همچنین لطافت، بوسیدن و لمس کردن با همسر قبل از رابطه جنسی همراه با صحبت کردن بسیار مهم است.

اگر نمی‌خواهید که از طریق زبان و انگشت کلیتوریس و نقطه G را همزمان تحریک کنید از پوزیشن نشستن خانم روی مرد استفاده کنید، در اینصورت آلت تناسلی وظیفه تحریک نقطه G را برعهده می‌گیرد و خانم با مالش کلیتوریس روی بدن مرد به نهایت تحریک‌پذیری می‌رسد.

توجه داشته باشید که زمان ارگاسم شدن در یک رابطه جنسی بسیار مهم است. بنابراین می‌توان برای کنترل زمان ارگاسم خود آقایان با کاندوم تاخیری و خانم‌ها با کاندوم خاردار زمان را برای خود کنترل کنند.

 

 

پست های مرتبط

نظرات شما به صورت محرمانه نمایش داده خواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *