آموزش جنسی, سلامت جنسی

روان کننده ها و نقش آن در رابطه جنسی چیست؟

روان کننده

روان کننده رابطه جنسی در اکثر مواقع می‌تواند کمک مهمی به زوجین کند اما واژن زن به طور طبیعی در موقع نزدیکی مرطوب می‌شود تا روند رابطه برای طرفین مطلوب شود ولی هر زنی می‌داند که همیشه این اتفاق نمی‌افتد.

اما نگران چیزی نباشید زیرا ما در ادامه بهترین نوع روان کننده برای نزدیکی از جمله ژل لوبریکانت مقعدی برای رابطه های مقعدی را معرفی می‌کنیم.
ژل روان کننده نقش مهمی در افزایش لذت جنسی دارد، زیرا روان‌کننده‌های جنسی موجب مقاربتی راحت‌تر می‌شوند و رطوبت حاصل از روان کننده رابطه جنسی بدون درد را به ارمغان می‌آورد. لازم به ذکر است در رابطه مقعدی حتما می‌بایست از روان کننده استفاده شود.

برای خرید ژل روان کننده از طریق فروشگاه اینترنتی هپیکس اقدام کنید.

لوبریکانت چیست؟ انواع روان‌کننده‌های رابطه جنسی را می‌توانید با عنوان لوبریکانت Personal lubricant یا لوبریکنت بشناسید و در ادامه مطلب به معرفی انواع روان کننده خواهیم پرداخت.

بهترین روان کننده طبیعی واژن برای رابطه جنسی

اگر شما به مواد شیمیایی موجود در ژل لوبریکانت رابطه جنسی حساسیت دارید یا اینکه ترجیح میدهید از مواد طبیعی استفاده کنید ما در ادامه برای شما ۵ روان کننده رابطه جنسی طبیعی که آن را در هر منزلی یافت میشود را معرفی میکنیم:

 • آلوئه ورا Aloe Vera
  ژل گیاه آلوئه ورا برای کسانی که تاکید دارند از مواد طبیعی استفاده کنند مناسب میباشد زیرا باعث مرطوب و نرم شدن پوست میشود همچنین میتوان آنرا به عنوان ژل لیز کننده بدن نیز استفاده کرد.
 • روغن نارگیل
  روغن نارگیل جدا از خواص فراوانش میتواند به عنوان روان کننده رابطه جنسی نیز استفاده شود و برای کسانی که پوستی حساس دارند مناسب میباشد اما به این نکته توجه کنید که در هنگام استفاده روغن نارگیل از کاندوم استفاده نکنید.
 • روغن زیتون
  روغن زیتون نیز مانند روغن نارگیل روان کننده رابطه جنسی مناسبی برای کسانی که پوست حساس دارند است زیرا از به وجود آمدن قارچ های پوستی جلوگیری میکند و همانند روغن نارگیل نباید بر روی کاندوم استفاده شود زیرا ممکن است باعث بروز پارگی در کاندوم شود.
 • ماست
  در مواقعی که موارد بالا در منزل یافت نشد میتوانید از ماست های ساده و بدون طمع دهنده برای مرطوب کردن واژن خود استفاده کنید زیرا این مواد در رابطه جنسی برای ضد عفونی واژن شما نیز مناسب میباشد.
 • بزاق دهان
  اگر هیچکدام از این موارد را یافت نکردید یا اینکه به مناسب بودن آنها به عنوان روان‌کننده رابطه جنسی شک دارید میتوانید از بزاق دهان خود برای روان کردن واژن استفاده کنید که اینکار توصیه نمیشود! زیرا بزاق دهان شما میتواند حامل میکروب و بیماری باشد.

برای خرید ژل لوبریکانت از طریق فروشگاه اینترنتی هپیکس اقدام کنید.

بهترین روان کننده غیر طبیعی برای رابطه جنسی

اگر با استفاده از روان‌کننده رابطه جنسی غیر طبیعی مشکلی ندارید میتوانید از تولیدات موجود در این زمینه استفاده کنید که در ادامه چند نمونه از این تولیدات را معرفی میکنیم:

ژل روان کننده مقعدی و واژن لوبریکانت

ژل لوبریکانت شفاف و قابل حل در آب است و به جهت روان کنندگی در معاینات و عمل های جراحی زنان استفاده می‌گردد . مناسب برای انواع معاینات پزشکی توشه واژینال و رکتان، سونداژ، الکترو تراپیو… است.

از آنجا که این ژل به بافت بدن آسیب نمی‌رساند و حساسیت ایجاد نمی‌کند و از همه مهم‌تر باعث سقط جنین نمی شود در رابطه جنسی به خصوص برای خانم هایی که ترشحات روان کننده آنها در هنگام نزدیکی کم است به عنوان روان‌کننده کاربرد دارد و می‌توان گفت این ژل مخصوص نزدیکی از جلو است. مواد لیز کننده به منظور رفع این قبیل مشکلات ساخته شده‌اند.

پیشنهاد می‌کنیم حتما قبل از خرید ژل روان کننده ، راهنمای خرید ژل روان کننده یا لوبریکانت را مطالعه کنند.

مواد لیز کننده با سهولت دسترسی و همچنین آسان بودن استفاده از آنها رابطه جنسی را لذت بخش‌تر می‌کند. درهمان بار اول استفاده، از تاثیر ماده لیزکننده بر فعالیت جنسی متعجب خواهید شد. با استفاده از اون‌ها شما می‌توانید بدون مشکل و با هر سرعتی که دوست دارید، نزدیکی کنید. به عبارت دیگر واژن همیشه برای ورود آلت لیز و مرطوب خواهد بود.

برای آشنایی در مورد برندهای مختلف کاندوم از طریق سایت آیمارکتور اقدام کنید.

پست های مرتبط

نظرات شما به صورت محرمانه نمایش داده خواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.