آموزش جنسی

رابطه دهانی یا رابطه جنسی اورال را بشناسید و بیشتر بدانید!

رابطه دهانی

رابطه دهانی یا رابطه جنسی اورال Oral Sex نوعی از رابطه است که فرد اندام جنسی شریک خود را از طریق دهان و زبان و … تحریک می‌کند. عموما رابطه جنسی دهانی جهت تحریک بیشتر طرفین و کسب لذت جنسی بیشتر تجربه می‌شود.

این نوع رابطه در بین دو شریک رابطه جنسی به شکل‌های زیر رخ می‌دهد:

  • رابطه دهانی با آلت تناسلی مرد
  • رابطه اورال سکس با آلت تناسلی زن
  • سکس دهانی با پستان زن
  • آمیزش دهانی با معقد
  • سکس زبانی با دیگر اندام‌های حساس مثل گردن و گوش

توصیه می‌شود از روش رابطه اورال سکس بعنوان جایگزین رابطه جنسی طبیعی استفاده نشود و تنها به عنوان یک مکمل در افزایش لذت رابطه خود با شریکتان به آن فکر کنید.
احتمال بارداری در رابطه جنسی دهانی وجود ندارد. زیرا حتی با بلعیده شدن اسپرم یا پیش آب منی و ورود به معده، در اثر اسید معده و پروتئین های موجود در روده کوچک کشته و تجزیه می شوند.

نکته اینکه حتی علیرغم برخی از شایعات این مایعات نه تنها هیچ خاصیتی نداشته بلکه در صورت آلودگی به باکتری ها و عفونت ها احتمال بیماری دارد.
به همین دلیل اگر رابطه جنسی دهانی دارید بهداشت و نظافت ناحیه را به طور کامل رعایت نمایید و درصورتی احساس سوزش یا خارش در ناحیه واژن در خانم و یا اگر همسرتان در دوره قاعدگی یا پریود بسر میبرد از انجام این عمل اجتناب کنید.

درصورتی که در رابطه دهانی از کاندوم استفاده می‌کنید دقت کنید که از کاندوم تاخیری استفاده نشود. خرید کاندوم میوه‌ای و یا کاندوم ساده توصیه می‌شود.
رابطه دهانی در زمان بارداری به دلیل انتقال عفونت و با بیماری احتمالی اصلا توصیه نمی‌شود.

در رابطه دهانی چه بیمار‌ی‌هایی امکان انتقال دارند؟

زونا، سوزاک، سفلیس، ناراحتی پوستی، هپاتیت و حتی ویروس اچ آی وی یا ایدز زمانی که آلت یا دهان زخم یا آفت باشد، امکان انتقال دارند. در کل باید این موضوع را در نظر داشته باشید که بیماری‌های آمیزشی مانند کلامیدیا، پاپیلومای انسانی (HPV)، سفیلس، سوزاک، زونا و هپاتیت می‌توانند از راه آمیزش جنسی دهانی منتقل شوند.

همچنین ترشحات واژن بستری برای رشد باکتری و قارچ هستند و از طرفی مجرای آلت مردانه نیز می‌تواند حاوی ادرار باشد که هر دو موضوع امکان انتفال عفونت را دارند. سوزاک یکی از متداول ترین بیماری‌های منتقل شده طریق رابطه جنسی دهانی یا اورال سکس است.

زونا و سلفیس که از انواع بیماری‌های پوستی است، در صورت ارتباط پوست بیمار با نواحی مخاطی احتمال انتقال بیماری را افزایش میدهد.

در آخر به یاد داشته باشید روش انتقال ایدز (HIV) یا ویروس اچ آی وی از طریق منی ، ترشحات واژن و خون است. لذا بزاق یا آب دهان در حالت عادی انتقال ویروس HIV را منتقل نمی‌کند به جز در حالتی که دهان زخم یا خون آلود باشد.

پست های مرتبط

نظرات شما به صورت محرمانه نمایش داده خواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *