آموزش جنسی, سلامت جنسی

چگونه یک رابطه جنسی موفق داشته باشیم؟

رابطه جنسی موفق

داشتن یک رابطه جنسی موفق از مهم ترین اصول یک رابطه دو‌طرفه است که زمینه‌ی داشتن یک زندگی ایده آل را فراهم می‌کند. اما برای داشتن یک رابطه جنسی موفق باید اصولی را رعایت کنیم.

درست است که گاهی اوقات درگیری‌ها و اختلافات، شما را نسبت به همسرتان دل‌سرد می‌کند و گاهی بروز خشم، بی‌حوصلگی، و بی‌احساسی باعث کم‌توجهی شما به همسرتان می‌گردد، اما بهتر است در این مواقع کمی منطقی باشید تا بر این مشکلات پیروز شوید.

درست در چنین شرایطی است که شما نباید از داشتن رابطه با همسرتان خودداری کنید و شاید این مسئله خود عاملی باشد برای حل اختلافات و مشکلات شما!

تفاوت های یکدیگر را بپذیرید

فرقي نمي كند كه همسرتان چقدر دوستتان داشته باشد و بخواهد ارضائتان كند؛ تحريكات و شور جنسی او به هيچ‌وجه شبيه به شما نيست. به همين دليل غيرمنطقی است اگر انتظار داشته باشيد هر زمان شما تحريك شديد در اختيارتان باشد. بايد ياد بگيريد كه چطور گهگاه نيازهايتان را كنترل كنيد.

برای خرید کاندوم و ژل تاخیری به فروشگاه اینترنتی هپیکس مراجعه کنید.

 خلاقیت و تنوع داشته باشید.

حتي مهيج‌ترين فرد هم اگر رابطه جنسي برايش تكرار مكررات شود، از آن دل‌زده خواهد شد. اگر اين مورد را در رابطه خودتان با همسرتان هم مشاهده مي كنيد، پس وقتش رسيده كه كمي تنوع وارد اين رابطه كنيد. براي جلوگيري از يكنواختي جنسي، بايد كمي خلاق باشيد:

  • مكان جديدی انتخاب كنيد. هميشه يک گوشه خاص یا اتاق خواب را برای معاشقه جنسی خود انتخاب نکنيد.
  • لباس‌های زیر مناسب و جدید بخرید.
  • عطر خوشبو استفاده کنيد.
  • حتما مسائل بهداشتی و نظافتی را رعايت کنيد. آرايش و زدودن موهای زائد بسيار مهم است و نشانه اهميت دادن به شريک زندگی‌تان است.
  • اگر از کاندوم استفاده می‌کنید بهتر است انواع جذاب و متنوع دیگری را به لیست خرید خود اضافه کنید تا تجربه جدیدی داشته باشید.

نیاز به پیش‌‌نوازی مهم ترین عامل یک رابطه جنسی موفق

پیش‌نوازی شامل در آغوش‌گرفتن‌، نوازش‌کردن و بوسیدن می‌شود. بوسه قديمی‌ترین راه شناخته شده براي تحريک است که شامل بوسيدن لب‌ها، صورت، لاله گوش، گردن و يا هر قسمتي از بدن همسر می‌شود. پيدا کردن نقطات حساس‌تر مدتي طول مي کشد و به نسبت بلوغ و فهم جنسی مرد و زن متفاوت است.

لمس و نوازش با حوصله سطح داخلی ران و لب‌های فرج زن، بيضه و نواحی اطراف آن، گرفتن و فشردن کمر زن و مرد از اصول یک پیش‌نوازی عاشقانه است. در این لحظات ضربان‌قلب شما افزایش یافته، دستگاه تناسلی‌تان متورم شده، تندتر نفس می‌کشید و ترشحات زیادی خواهید داشت. فراموش نکنید برای اینکه بتوانید ارگاسمی عالی داشته باشید، پیش‌نوازی در رابطه‌ جنسی نباید فراموش شود.

البته به‌یاد داشته باشید که نباید خیلی جدی روی رسیدن به ارگاسم تمرکز کنید. اگر ذهنتان زیادی درگیر افکار و نگرانی‌های این‌چنینی باشد، احتمال رسیدن به اوج لذت جنسی کاهش می‌یابد. درعوض باید روی بدن همسرتان تمرکز کنید و اینکه چطور با شما پیوند می‌خورد و به شما واکنش می‌دهد. به این ترتیب، می‌توانید بیشتر روی حرکات و حس های بدن خودتان تمرکز کنید. ذات و ماهیت اصلی یک رابطه جنسی موفق و پر‌شور، حس کردن، واکنش دادن و لذت بردن است.

بیان تخیلات جنسی

داشتن تحیلات جنسی راهی عالی برای به حداکثر رساندن ارگاسم است. این یک واقعیت اثبات‌شده است که برای هر فردی داشتن افکار و تخیلات جنسی خصوصی در روابط‌ جنسی کاملاً طبیعی است. جدا از داشتن تخیلات قوی جنسی، می‌توانید صحنه‌هایی را با همسرتان نقش بازی کنید. به این ترتیب نه تنها تخیلاتتان را به واقعیت تبدیل می‌کنید، بلکه از رسیدن به اوج لذت جنسی هم لذت خواهید برد.

حرف زدن را فراموش نکنید

تحريک فقط به نوع فيزيکی محدود نمی‎شود و نوع روانی نيز دارد که بايد به صورت همزمان استفاده شود. صحبت های عاشقانه که هنگام رسیدن زن و شوهر به هم رد و بدل می‌شوند بسيار پر اهميت است.

فراهم کردن تحريک لازم در همسر

مرد با فکر و يا در‌نظر‌آوردن نقاط شهوت‌انگيز و يا عوامل روانی، نعوظ به او دست داده و اغلب در اين حالت تحريک شده به حساب مي آيد. آنچه بر زن لازم است تحريک موضعي نيست بلکه تحريک موقعی است و آن زماني است که مرد در حاليکه دخول انجام مي‌دهد نعوظ وی کاهش می‌يابد و دخالت زن با تحريک مرد در حالی‌که عضلات مهبل را بر روی آلت مرد فشار داده رانها را بهم نزديک می‌کند و با دست ماليدن به پشت مرد در امتداد ستون‌فقرات وی، نعوظ مرد برگشته و مرد را راضی مي سازد.

سلامت باشید

سلامت خوب، لذت بیشتر، سرحال بودن و داشتن انرژی جنسی مثبت می‌تواند به ایجاد یک رابطه‌ جنسی موفق، ارضاکننده و عالی بین شما و پارتنرتان کمک کند. از آنجا که سالم‌بودن کمک می‌کند بهتر بتوانید در فعالیت‌های جنسی شرکت داشته باشید، خیلی مهم است که بدنتان را همیشه قوی و متناسب نگه دارید. برای داشتن فیزیکی سالم، می‌توانید از مکمل‌های غذایی که برای بالا بردن سطح انرژی بدن هستند استفاده کنید.

استفاده از کاندوم، ژل و اسپری 

پایین بودن میل جنسی یکی از موانع برای دست یافتن به ارگاسم است. تقویت‌کننده‌های مختلفی برای میل جنسی وجود دارد که این روزها بسیار محبوب شده‌اند از جمله ژل روان کننده که نه تنها باعث جلوگیری از انزال زودرس می شوند بلکه باعث بالا بردن گردش خون در اندام جنسی، افزایش تحریک جنسی، و سرعت برانگیختگی می شوند و به غلبه بر خشکی واژن کمک می‌کنند.
انواع اسپری تاخیری موجود در بازار هم می تواند به مردان کمک کند تا در رابطه ی طولانی‌تر با شریکشان بمانند. از آنجایی که زنان دیرتر از مردان ارضا می شوند لزوم استفاده از روشی برای طولانی‌کردن رابطه و لذت‌بردن طرفین امری ضروری محسوب می‌شود. امروزه انواع زیادی از کاندوم نیز هستند که متناسب با نیاز شما می توانند انزال را به تاخیر انداخته و حس جدیدی به شریک جنسی‌تان منتقل کند.

توافق اول بهتر از استرس آخر!

بهتر است با همسر خود از قبل هماهنگ كنيد كه اسپرم کجا ريخته شود چرا که اين مطلب سبب آرامش‌خاطر بيشتر طرفين و تحريک بيشتر می‌شود. استفاده از یک کاندوم مناسب می تواند علاوه بر ایجاد امنیت رابطه به سلامتی طرفین نیز کمک کند و زوجین با افکار آرامتری فارغ از استرس به یک رابطه عاشقانه فکر کنند. همچنین بازار متنوع کاندوم ها این امکان را فراهم میکند که رابطه یکنواختی را تجربه نکنید!

نکات پایانی برای یک رابطه جنسی موفق

دیدن ارگاسم و ارضاء زن براي مرد بسيار ارزشمند و تحريک کننده است. سعي کنيد اول زن به اوج لذت برسد و مرد با کمی فداکاری و خويشتن‌داری بعد از زن ارضاء شود. وقتي اول زن ارضاء شود تمايل جنسي مرد بيشتر می‌شود و می‌تواند به‌راحتی خود را به اوج لذت برساند.

به‌طورکلی، رسیدن به ارگاسم ماکزیمم آنقدرها که همه فکر می‌کنند سخت نیست. آنچه مهم‌تر است این است که از طبیعی‌ترین و ساده‌ترین راه‌ها برای کشف خودتان استفاده کنید زیرا در به دست آوردن یک رابطه جنسی موفق و ارضاکننده به شما کمک می‌کند. فقط لذت ببرید و تفریح کنید و هیچوقت از درمیان گذاشتن آنچه به شما لذت می‌دهد با شریکتان خجالت نکشید. نگرانی‌هایتان را دور بریزید و برای ایجاد پیوندی عمیق بین خودتان و همسرتان زمان بگذارید.

در آخر بعد از انجام رابطه جنسی بهتر است از همسر خود تشکر كنيد و مدتی هر چند کوتاه را در آغوش هم بگذرانید.

پیشنهاد می‌کنیم قبل از خرید کاندوم با برندهای محبوب کاندوم آشنا شوید

پست های مرتبط

نظرات شما به صورت محرمانه نمایش داده خواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *