آموزش جنسی, سلامت جنسی

ایمنی در رابطه جنسی مقعدی ، رابطه از پشت داشته باشیم؟

رابطه جنسی مقعدی

رابطه جنسی مقعدی مورد علاقه خیلی از افراد است اما با این سوال مواجه هستیم که آیا رابطه از پشت خوب است و از این نوع رابطه داشته باشیم یا خیر؟

آیا رابطه مقعدی امن است؟

رابطه جنسی یکی از مواردی است که بسیار مورد بررسی و آمار قرار گرفته است و طبق آن رابطه جنسی مقعدی در بین زنان و زوج های زیر 45 سال محبوبیت زیادی دارد. در یک نظرسنجی، 36 درصد زنان و 44 درصد از مردان گزارش داده اند که با شریک خود رابطه مقعدی داشته اند.

اما این موضوع هم به خاطر بسپارید که رابطه مقعدی تنها به دخول مقعدی با آلت تناسلی نیست این رابطه با انگشتان دست یا زبان نیز انجام میشود.

مانند هر فعالیت جنسی، رابطه جنسی مقعد ذاتاً نا امن نیست. ولی نسبت به دیگر فعالیت‌های جنسی نیاز به برنامه ریزی، آمادگی و ارتباط بیشتری دارد. ایمنی در طول رابطه باید اولویت اصلی باشد، پس در این باره ادامه مطلب را بخوانید:

 • برخلاف واژن ، مقعد بصورت طبیعی روان و مرطوب نیست

هنگامی که یک زن تحریک می شود، واژن به ترشح مایع روان کننده خود را برای رابطه جنسی آماده می‌کند که مقعد اینطور نیست. استفاده از روان کننده در رابطه جنسی مقعدی برای جلوگیری از آسیب به بافت ظریف داخل مقعد ضروریست و می‌تواند از ایجاد درد و خونریزی احتمالی جلوگیری کند.

 • مانند بافت واژن ، بافت داخل مقعد نسبت به بافت خارج از مقعد حساس تر است

بافت و پوست اطراف مقعد به عنوان یک مانع محافظ برای قسمت پایینی دستگاه گوارش شما عمل می کند. با این حال ، بافت داخل مقعد نازک تر ، لطیف و احتمالاً در اثر نفوذ باعث پارگی و خونریزی می شود. این احتمال انتقال عفونت ، ویروس یا باکتری بین شرکا را افزایش می‌دهد.

 • مانند واژن ، مقعد دارای عضله ای است قبل از دخول نباید منقبض باشد

عضلات مقعد به عنوان دروازه بان برای مقعد عمل می‌کنند. در رابطه مقعدی مهم است که این عضله شل شود. شل شدن این عضله نه تنها رابطه را لذت بخش‌تر می‌کند بلکه خطر پارگی یا ناراحتی را نیز کاهش می‌دهد. لذا آرامش شامل صبر است ، هم در زمانی که سعی در دخول دارید حتی اگر اولین بارتان نباشد.

 • مانند واژن ، مقعد باکتری دارد

تنها یک STI تنها چیزی نیست که در مورد به اشتراک گذاشتن در رابطه جنسی مقعدی نگران باشید. باكتريهايي كه در ناحيه مقعد زندگي مي‌كنند در صورت عدم احتياط اقدامات لازم براي مرتب سازي پس از نفوذ مقعد ، به آساني قابل انتشار مي باشند.

پس از خرید کاندوم و پوشیدن آن ، قبل از حرکت به رابطه جنسی واژینال ، آن را برداشته و بر روی مورد جدید بچرخید. اگر کاندوم ندارید و یا از دستان یا اسباب بازی خود استفاده می کنید، حتماً بعد از رابطه جنسی مقعد کاملاً بشوئید. باکتری‌هایی مانند هپاتیت A و E. coli می توانند از رویه‌های جنسی مقعد پخش شوند.

نگرانی‌های مشترک در رابطه جنسی مقعدی

برای زوج هایی که رابطه جنسی مقعدی را در نظر می گیرند ، پاسخ به این سؤالات متداول ممکن است به شما کمک کند تصمیم بگیرید که آیا این برای شما مناسب است یا نه

 • آیا صدمه دیده است؟

بله و خیر. اگر به درستی انجام شود ، می تواند احساس خوبی داشته باشد. اما این بدان معنا نیست که شما اولین بار – یا حتی چند بار اول – دچار ضعف مقعدی نخواهید شد. وقت خود را صرف کنید ، اگر ناراحت کننده باشد ، متوقف شوید و سعی کنید از عادت کمتر به انگشتان دست یا اسباب بازی کوچکتر استفاده کنید.

 • آیا خونریزی در رابطه جنسی مقعدی طبیعی است؟

بله و خیر. ممکن است شما دو یا دومین بار خونریزی خود را تجربه کنید. با این حال ، خونریزی باید در جلسات آینده متوقف شود. اگر اینگونه نشد ، یا اگر خونریزی با هر دور از مقاربت بدتر شد ، با پزشک خود صحبت کنید. این ممکن است ناشی از نفوذ ناگهانی باشد یا نشانه نگرانی اساسی باشد.

 • آیا این امر بر توانایی من در ریخت و پاش تأثیر خواهد گذاشت؟

شما ممکن است به زودی پس از پایان یافتن تندخواب خود ، از استفاده از حمام امتحان کنید ، اما رابطه جنسی مقعد شما را از احتمال ضعف جلوگیری نمی کند. و با وجود اسطوره های شهری و یک مطالعه تا حدودی نقص منبع معتبر که نشان می دهد در غیر این صورت ، رابطه جنسی مقعد نمی تواند مقعد شما را دراز کند و مانع از درگیر شدن در روده شود.

 • برخی از عوارض در رابطه جنسی از پشت

عفونت ها و بیماری هایی که در طول مقاربت با یکدیگر به اشتراک گذاشته می شوند – مانند HIV ، سوزاک ، کلامیدیا و تبخال – از طریق رابطه جنسی مقعدی می توانند منتقل شوند. در حقیقت ، رابطه جنسی مقعد خطرناک ترین رفتار جنسی برای انتقال و ابتلا به ویروس اچ آی وی برای زنان و مردان است

بواسیر، کشش و فشار از رابطه جنسی مقعد می تواند بواسیر موجود را تحریک کند ، اما بعید نیست باعث ایجاد رگ های خونی و کشیده داخل روده و مقعد شود.

نحوه صحیح رابطه جنسی مقعدی ایمن

رابطه جنسی از پشت در تنوع رابطه زناشوی بسیار موثر است. ولی در این رابطه مهم است که هر دو طرف رضایت داشته باشند.

 • با شریک زندگی خود صحبت کنید.

رابطه جنسی مقعد نباید غافلگیرانه باشد و بدون پیش نواز و آمادگی شریک و مقعد باشد. اگر علاقه دارید رابطه جنسی مقعدی را امتحان کنید ، با شریک زندگی خود صحبت کنید و حتی او را در این مورد کنجکاو کنید.

اگر احساس متقابل باشد ، ماجراجویی در انتظار است. و در غیر این صورت گزینه‌های زیادی برای جادو کردن رابطه و لذت در اتاق خواب بدون رابطه از پشت وجود دارد.

 • ناخن‌های خود را کوتاه کنید

ناخن ممکن است بافت نازک و ظریف مقعد را پاره کند. همچنین خطر شیوع باکتری را که می تواند افزایش دهد. حتماً بعد از رابطه جنسی مقعدی ، دستان خود را به خوبی بشویید و زیر ناخن های خود را پاک کنید، به خصوص قبل از وارد کردن آنها در مهبل (واژن) یا دهان.

 • از کاندوم استفاده کنید

اگر می‌خواهید از مقعد به واژن دخول کنید، حتما از کاندوم جدید استفاده کنید. اگر از کاندوم استفاده نمی کنید ، قبل از وارد کردن آن در مهبل ، آلت خود را بشویید.

 • در پوزیشن قرار بگیرید

پوزیشن داگی استایل یا سکی پوریشن مناسبی است. شریک برای کنترل عمق و سرعت، می تواند به آرامی از طرف شریک زندگی کمک بگیرد.

 • استفاده از لوبریکانت و روان کننده ضروری است

برای راحتی، شما باید در رابطه جنسی معقدی روان کننده های معتبر و مبتنی بر آب تهیه کنید. یک پارچه یا دستمال مرطوب تمیز داشته باشید تا از چربی اضافی پاک نمایید.

 • آهسته عمل کنید و جهت دخول از شریک خود کمک بگیرید

حتما 10 تا 15 دقیقه پیشنوازی داشته باشید تا گرم شود. این به شما کمک می کند که عضلات اسفنکتر مقعد آماده شوند و تجربه را لذت بخش تر کند.

رابطه از پشت را به آرامی انجام دهید، از روغن روان کننده زیادی استفاده کنید و اگر خیلی دردناک شد، رابطه را متوقف کنید. حتی در ابتدا با استفاده از انگشت و سپس به دو یا سه انگشت ارتقا دهید و عمل دخول را پس از اینکه متوجه شدید که شریکتان لذت میبرد، انجام دهید.

آیا رابطه جنسی مقعدی می‌تواند به ارگاسم منجر شود؟

رابطه جنسی از پشت می‌تواند به ارگاسم منجر شود ، اما لازم نیست نتیجه مورد نظر باشد. رابطه جنسی مقعدی فقط می تواند یک روش سرگرم کننده برای تنوع در رابطه جنسی زناشوئی باشد. این نوع رابطه هم در آقایان و هم در خانم‌ها می‌تواند منجر به ارگاسم شود.

مقعد مملو از عصب‌های حساس است ، بنابراین تحریک جنسی بسیار گیرنده است. برای شریک زندگی ، تنگی اطراف آلت تناسلی نیز می تواند خوشایند باشد.

رابطه جنسی مقعدی همچنین غده پروستات را در مردان تحریک می‌کند ، که می تواند ارگاسم مرد را تقویت کند. برای زنان ، تحریک کلیتوری ممکن است در طول رابطه از پشت برای رسیدن به اوج ، ضروری باشد ، اما همه خانمها از این طریق به ارگاسم نمی رسند. برای رسیدن به اوج ، رابطه دهانی یا واژن ممکن است لازم باشد.

با برندهای کاندوم آشنا شوید.

نظرات شما به صورت محرمانه نمایش داده خواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *