آموزش جنسی, سلامت جنسی

رابطه جنسی قبل از ازدواج و هر آنچه در مورد آن باید بدانید!

رابطه جنسی قبل از ازدواج

رابطه جنسی قبل از ازدواج یا در دوران نامزدی و دوران عقد اتفاق می‌افتد اما اینکه آیا این نوع رابطه را در این دوران باید داشت یا خیر؟ چگونه این رابطه را پیش برد و … همه موضوعاتی هستند که در این مقاله به آن می پردازیم.

نکات بسیار مهم درباره رابطه جنسی قبل از ازدواج

1- آیا دوستی با جنس مخالف خوب است یا خیر؟

رابطه دوستی با هدف شناخت بر مبنای پاکی و صداقت و در جهت شناخت دنیای جنس مخالف به شرط جلوگیری از وابستگی احساسی و ترجیحا با اطلاع خانواده و کنترل شده مفید است.

اما هرگونه وابستگی در روابط دوستی که موجب شناخت و ارتباط های پنهانی و بیش از اندازه باشد، می‌تواند باعث ایجاد وابستگی احساسی ، رابطه جنسی ، گسترش بی اعتمادی در جامعه و کاهش ازدواج شود.

2- آیا رابطه دوستی به رابطه جنسی ختم می‌شود؟

دلیل اصلی رابطه جنسی در روابط دوستی خانم‌ها هستند. اصولا پیشنهاد برقراری رابطه جنسی از سوی پسر مطرح می‌شود اما مسئله این است که می‌دانند به چه دختری پیشنهاد این رابطه را بدهند و به چه دختری ندهند!

معمولا اگر پسری، دختری را برای آینده انتخاب کنند کمتر پیش می آید تا پیشنهاد رابطه جنسی را مطرح کند. در نهایت مجوز برقراری رابطه جنسی در دست دختر است. لازم به ذکر است که تجربه رابطه جنسی در دخترها می‌تواند مسیر زندگی و آینده آنها را تغییر دهد.

نهایتا نه تمامی روابط دوستی ولی طبق برخی از آمار 80 درصد از رابطه دوستی به رابطه جنسی ختم می شود.

3- چرا پسرها بیشتر از دخترها به فکر رابطه جنسی قبل از ازدواج هستند؟

هم پسر و هم دختر، هر دو به برقراری رابطه جنسی فکر می‌کنند، ولی غریزه جنسی در مردها از غرایز آشکار و در زن ها از غرایز پنهان است! به این معنی که آقایان برای برانگیخته شدن غریزه جنسی نیازی به احساسات ندارند، اما خانم‌ها برای برانگیخته شدن غریزه جنسی لازم است ابتدا احساساتشان برانگیخته شود.

ساختار جنسی مرد به اینگونه است که به علت فعل و انفعالات هورمونی و اثرات روانی آن تحریک پذیری و واکنش بیشتری نسبت به غریزه جنسی از خود نشان می‌دهد و این موضوع امری است طبیعی ولی خانم ها بواسطه حیا اینگونه نیستند و به صورت پنهان این غریزه در آنها پرورش پیدا می‌کند.

4- از کجا بفهمیم پسر دنبال ازدواج است یا فقط دوستی و داشتن رابطه جنسی ؟

کم اتفاق می‌افتد که از اول مشخص شود هدف دوستی، داشتن رابطه جنسی است یا ازدواج! اما در کل چنانچه پسری به قصد ازدواج پیشنهاد آشنایی را مطرح کند خود ترجیح می‌دهد هر چه زودتر رابطه رسمی شود.

حرفهایی مثل اینکه: تا زمانی که همدیگر را کامل نشناسیم نباید خانواده‌ها در جریان قرار بگیرند ، تا زمانی که شرایطم آماده نشده نباید خانواده ها در جریان بگیرند ، باید یکسال با هم در ارتباط باشیم تا همدیگر را بشناسیم و … از این قبیل حرفها معمولا مشخص کننده هدف وابسته کردن احساسی دختر است و قصد پسر بیشتر بردن رابطه به سوی موضوعات جنسی است.

رابطه جنسی قبل از ازدواج

5- پسری که قصد رابطه جنسی قبل از ازدواج را دارد از چه راهی وارد می‌شود ؟

از همان ابتدای رابطه چنین پیشنهادی را مطرح نمی‌کند و البته معمولا مستقیما این پیشنهاد مطرح نمی شود!

پسرها معمولا مدتی حرفی از داشتن رابطه جنسی یا سکس داشتن را نمی‌زنند تا اعتماد دختر جلب شده و همچنین از نظر احساسی آن دختر وابسته شود.

مطرح کردن حرف‌هایی مثل: من را دوست نداری اگر داشتی باهام رابطه برقرار می‌کردی ، نیازهای من برای تو اهمیت نداره! ، من و تو مال هم هستیم و تو باید اینو به من ثابت کنی پس با من سکس داشته باش که مطمئن بشم برای من میمونی ، حتما که نباید اسم هامون توی شناسنامه بره ، فقط دوست دارم با تو تنها بشم که راحت بتونیم حرف بزنیم ، فقط دوست دارم بدنت را لمس کنم و … از حرف‌هایی است که سرآغاز پیشنهاد پسر برای داشتن رابطه است.

6- چرا یک دختر به رابطه جنسی تن می‌دهد؟

کمتر دختری برای اولین باز به خاطر نیاز جنسی تن به این رابطه می‌دهد ، بیشتر دختران به خاطر موضوعات احساسی و ترس اینکه طرفشان را از دست ندهند یا اینکه طرفشان به آنها خیانت نکند تن به رابطه جنسی می دهند.

کمتر دختری پیدا می‌شود که از روی لذت برای اولین بار تن به رابطه جنسی بدهد در کل دختران احساساتشان را نمی‌توانند کنترل کنند و پسران از این موضوع آگاهی دارند. همچنین فراموش نکنید که دخترها نیز دارای غرایز جنسی بوده و به آن نیاز دارند.

7- آیا پسران با دختری که رابطه جنسی داشته‌اند ازدواج نمی کنند؟ چرا؟

بیش از 87 درصد پسران حاضر نیستند با دختری که رابطه جنسی قبل از ازدواج را با او تجربه کردند، ازدواج کنند .

آقایان نه تنها از نظر فیزولوژیکی با خانم ها تفاوت دارند بلکه از نظر روانشناسی نیز تفاوت زیادی دارند.

اکسی توسین یا هورمون عشق نام هورمونی است که در خانم ها بعد از داشتن رابطه جنسی باعث ایجاد وابستگی و برانگیخته شدن احساسات می شود، به همین منظور بعد از انواع ارگاسم تمایل دارند مورد توجه بیشتری از جانب مرد قرار بگیرند.

این موضوع در آقایان اینگونه نیست و بعد از انزال و ترشح شیمیایی برخی هورمونها که باعث لذت جنسی می شود، بلافاصله عملکرد بخش منطقی مغز فعال می‌شود! این به آن معنا است که آقایان بعد از رابطه جنسی خالی از احساسات شده و به شدت خانم ها دچار وابستگی عاطفی نمی‌شوند!

وقتی دختری بدن خود را در اختیار پسری بگذارد بعد از مدتی پسر به این فکر می‌کند که این دختر مناسب ازدواج نیست و بخش مهمتر اینکه معمولا به علت نداشتن تعهد در دوران دوستی، ادامه رابطه بعد از تجربه رابطه جنسی صرفا در جهت تامین همین غریزه است.

8- آیا در رابطه جنسی قبل از ازدواج باید احساسات را هم دخیل کرد؟

اگر یک رابطه صرفا بر مبنای دوستی باشد ، تعهد و احساسات نیز در همان حد خواهد بود.پس در رابطه آشنایی و دوستی قبل از ازدواج نه اینکه احساسی نباشد اما احساس عاشقانه و وابستگی نباید شکل بگیرد.

دختر و پسر باید به این فکر کنند که یک روز تمام می‌شود و مبنا را جهت آشنایی با دنیای جنس مخالف بگذارند. اگر رابطه به منظور ازدواج باشد ضرورت دارد که خانواده‌ها در جریان باشند و بهتر است زمانی این ارتباط شکل بگیرد که هر دو طرف معیارهایشان ثابت شده باشد ، مسلما تعهد آن نیست که حتما روی کاغذ تعهدنامه ای درج شود.

برای داشتن رابطه جنسی پیشنهاد می‌کنیم با خرید کاندوم آرامش خود و شریک جنسی‌تان را بالا ببرید. برای آشنایی با برندهای کاندوم به آیمارکتور مراجعه کنید.

پست های مرتبط

1 نظر در “رابطه جنسی قبل از ازدواج و هر آنچه در مورد آن باید بدانید!

  1. کاربر هپیکس گفت:

    کدوم آماری همچین چیزیو گفته؟ هشتاد درصد دوستی ها به ازدواج منجر میشن؟

نظرات شما به صورت محرمانه نمایش داده خواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *