آموزش جنسی

رابطه جنسی در بارداری و هر آنچه در مورد آن باید بدانید!

رابطه جنسی در زمان بارداری

رابطه جنسی در بارداری شامل شرایط و رعایت نکات مختلفی است. داشتن سکس در این دوران برای هر دو طرف می‌تواند جذاب باشد به شرط اینکه فراموش نکنند سلامت مادر و جنین در اولویت است.

نزدیکی کردن در حاملگی با توجه به نوع بارداری و حساسیت مادر ممکن است متفاوت باشد پس حتما اگر شما هم از دسته افراد حساس هستید در این زمینه با دکتر مشورت کنید؛ ممکن است در برخی موارد پزشک زوجین را با توجه به شرایط به پرهیز از داشتن رابطه جنسی در حاملگی تشویق کند. ولی در اغلب موارد و با رعایت نکات زیر خطری مادر و جنین را تهدید نمی‌کند.

پوزیشن سکس برای زوجین در زمان بارداری محدودتر است.

پوزیشن سکس در بارداری

اولین حالت پیشنهادی پوزیشن ضربدری است که خانم بر روی کمر خوابیده و همسرش به پهلو با بلند کردن پاهای حانم قرار می‌گیرد. البته در این پوزیشن کمی تغییر نیز می‌توان ایجاد کرد و هردو به پهلو بخوابند.

بهترین پوزیش برای داشتن رابطه جنسی در حاملگی همان پوزیشن محبوب زن ها است که با نشستن خانم باردار روی همسر شکل می‌گیرد و اینگونه کنترل و میزان فشار در دست اوست. به این پوزیشن دختر گاوچران یا Cowgirls گفته می‌شود.

پوزیشن رابطه جنسی در زمان بارداری

یکی دیگر از حالت‌های مناسب برای رابطه جنسی در بارداری این است که خانم باردار تا ناحیه لگن تا لبه تخت دراز بکشد و همسر در کنار تحت در پوزیشن زانو زده یا ایستاده عمل آمیزش جنسی را انجام دهند.

نکات مهم برای رابطه جنسی در بارداری

  • از رابطه مقعدی دوری کنید، زیرا ممکن است موجب عفونت و بیماری شود.
  • در دوران باردای امکان دارد در سه ماه اول بارداری به دلیل تغییرات در هورون‌ها خانم باردار میل جنسی او کاهش پیدا کند و می‌بایست حال او را درک کرد و از رابطه جنسی خودداری کرد.
  • از رابطه جنسی شدید و داخل کردن آلت بصورت کامل جلوگیری شود زیرا امکان آسیب به دهانه رحم و یا کیسه آب جنین هست.
  • در صورت لکه بینی در زن حتی الامکان از نزدیکی کردن در دوران بارداری پرهیز شود.
  • بهداشت جنسی را در رابطه جنسی در حاملگی پیش از پیش رعایت کنید.

برای آشنایی با برندهای کاندوم کلیک کنید.

نظرات شما به صورت محرمانه نمایش داده خواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *