سلامت جنسی

رابطه جنسی بعد از زایمان و هر آنچه در مورد آن باید بدانید!

رابطه جنسی بعد از زایمان

رابطه جنسی بعد از زایمان نیاز به رعایت چه مواردی دارد؟ پس از زایمان آیا می‌توان مانند گذشته سکس داشته باشیم یا نه؟
مهم‌ترین نکته این است که بعد از زایمان طبیعی یا زایمان سزارین ، وابسته به وضعیت خانم و همچنین بنا به مشورت با پزشک رابطه جنسی پس از زایمان آغاز شود.

وظیفه اصلی مرد پس از زایمان همسرش ایجاد یک فضای عاطفی برای او هست و تا جائیکه امکان دارد باید در امور بچه‌داری و کارهای خانه کمک کند و بستر عاطفی مناسبی جهت سپری کردن مسئولیت جدید مادر بودن برای همسرش ایجاد کند.

در خصوص رابطه جنسی پس از زایمان حتما این نکته را رعایت کنید که پوزیشن در رابطه جنسی باید کمترین فشار را به زوجه وارد کند زیرا در عمل زایمان سزارین امکان پارگی جای بخیه‌ها وجود دارد.

رابطه جنسی در بارداری و هر آنچه در مورد آن باید بدانید!

بطور عمومی 40 تا 60 روز بعد از زایمان با التیام بافت واژن زن امکان رابطه جنسی فراهم است.

حالت یا پوزیشن جنسی مناسب در دوران پس از زایمان برای رابطه جنسی باید از تحرک کمتری برخوردار باشد و عمل آمیزش از پهلو انجام شود.

رابطه جنسی بعد از زایمان

میل جنسی خانم‌ها بعد از زایمان

خانم‌ها باید بدانند که استفاده از نرمش و ورزش‌های مناسب برای ترمیم عضلات لگن و شکم باعث می‌شود که این نقاط به حالت قبل بازگردند و در حین نزدیکی احساس درد نکنند

برنامه ریزی برای کارهای خانه و کمک خواستن از همسر (مرد) برای مشارکت در آنها، تا وقت بیشتری برای باهم بودن داشته باشند. تغذیه مناسب و قرص‌های آهن و تجویزی دکتر از تضعیف مادر جلوگیری می‌کند و دوران شیردهی را آسان می‌کند.

هرچند آمدن یک نوزاد به زندگی دو نفره می‌تواند اختلالاتی ایجاد کند، اما باید به یاد داشته باشند که رابطه جنسی جدا از مسئولیت والدین است و بین این دو تفکیک قایل شوید.
از اطرافیان بخواهید که مدتی در روز شما را با خانواده جدیدتان تنها بگذارند و همچنین از خواباندن کودک در میان خودتان بپرهیزند و حتی‌المکان کودک در اتاق جداگانه خوابانده شود.

برای آشنایی با برندهای کاندوم کلیک کنید.

پست های مرتبط

نظرات شما به صورت محرمانه نمایش داده خواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *