محصولات جنسی

تاثیر سیگار بر عملکرد جنسی

تاثیر سیگارسیگار حاوی حدود 600 ماده است و هنگام سوزاندن هزاران ماده شیمیایی ایجاد می کند که حداقل 69 مورد از آنها باعث سرطان می شوند (انجمن ریه آمریکا، 2020). در حال حاضر، بر کسی پوشیده نیست که سیگار اثرات نامطلوبی بر سلامتی دارد. بسیاری از مطالعات ارتباط بین سیگار کشیدن و بیماری‌های جدی از جمله سرطان، بیماری قلبی، بیماری‌های مزمن ریوی، سکته مغزی، دیابت و بیماری انسدادی مزمن ریه COPD را نشان داده‌اند. شاید تاثیر سیگار کشیدن بر عملکرد جنسی را کمتر شنیده باشید. در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی این موضوع بیشتر بپردازیم.

اثرات سیگار بر عملکرد جنسی

اختلال نعوظ  یا ED  : نعوظ نیاز به جریان خون خوب در آلت تناسلی دارد، بنابراین مردان سیگاری بیشتر به ED مبتلا می شوند زیرا سیگار به رگ های خونی آسیب می زند و آنها را از عملکرد مطلوب باز می دارد. علاوه بر این، بر اساس نتایج مطالعه ای که در یکی از کنفرانس های سالانه انجمن قلب آمریکا در مورد اپیدمیولوژی و پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی ارائه شد، هرچه بیشتر سیگار بکشید، خطر ابتلا به ED بیشتر می شود. در این مطالعه، مردانی که بیش از 20 نخ سیگار در روز می‌کشیدند، 60 درصد بیشتر از مردانی که هرگز سیگار نمی‌کشیدند، در معرض خطر ابتلا به ED بودند. خوشبختانه، عملکرد نعوظ زمانی که فرد سیگار را ترک می کند، بهبود می یابد.

کاهش برانگیختگی دستگاه تناسلی
اگرچه تحقیقات هنوز در مورد این موضوع محدود است، مطالعات اولیه نشان می دهد که نیکوتین ممکن است به طور قابل توجهی برانگیختگی جنسی را در موقعیت های معمولی کاهش دهد. یک کارآزمایی متقاطع تصادفی، کنترل شده با دارونما نشان داد که زنانی که 6 میلی گرم نیکوتین 40 دقیقه قبل از تماشای یک فیلم شهوانی دریافت کرده بودند، 30 درصد کاهش در تحریک جنسی فیزیولوژیکی را تجربه کردند. سیگار برای هورمون‌های جنسی (آندروژن‌ها و استروژن‌ها) مضر است، که می‌تواند تأثیر منفی بر برانگیختگی جنسی و برای زنان، کاهش رطوبت واژن داشته باشد. در نهایت، کاهش جریان خون به اندام‌های تناسلی ناشی از رگ‌های خونی آسیب‌دیده ممکن است حساسیت آن‌ها را کاهش دهد و برانگیختگی جنسی را بیشتر مختل کند.

کاهش باروری:
سیگار کشیدن می تواند بر باروری در مردان و زنان تأثیر منفی بگذارد. در مردان، سیگار کشیدن با کاهش حجم مایع منی، تعداد اسپرم و تحرک اسپرم (قابلیت حرکت) مرتبط است. برای زنان، سیگار کشیدن با اختلال در عملکرد تخمدان، کاهش تخمک و افزایش احتمال یائسگی زودرس مرتبط است.

کاهش استقامت بدنی و عوامل دیگر:
از آنجایی که سیگار کاهش عملکرد ریه را تسریع می‌کند، بسیاری از سیگاری‌ها سریع‌تر دچار تهوع می‌شوند و توانایی کمتری برای انجام کارهای فیزیکی دارند. این همچنین می تواند بر قدرت آنها در طول رابطه جنسی تأثیر بگذارد. علاوه بر این، تغییرات فیزیکی مانند دندان های لکه دار و بوی بد دهان باعث سردی شریک جنسی شما خواهد شد.

برای مشاهده مقالات بیشتر به سایت هپیکس مراجعه بفرمایید.

نظرات شما به صورت محرمانه نمایش داده خواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *