آموزش جنسی, سلامت جنسی

انواع ارگاسم در زنان کدام است؟

انواع ارگاسم زنان

اوج لذت جنسی در زنان را ارگاسم می‌گویند؛ در این مقاله قصد داریم با انواع اورگاسم در زنان آشنا شویم و هر یک را به شما معرفی کنیم اما نخست به سوال زیر باید پاسخ دهیم:

ارگاسم چیست ؟

کلمه ارگاسم Orgasm از واژه Orgasmos که یک کلمه یونانی هست به معنای هیجان آمده است.

در اصطلاحاتی که در علم پزشکی استفاده می‌کنند، ارگاسم به این منظور استفاده می‌شود، زمانی که منی در حال خروج با ترشحات است اوج لذت جنسی به شدت افزایش می‌یابد و حسی بسیار قوی در زن ایجاد می‌شود که آن را ارگاسم می‌گویند.

در آقایان ارگاسم معمولا نتیجه تحریک جنسی فیزیکی آلت تناسلی است که معمولا با انزال همراه است؛ بعد در یک مقاله جداگانه به موضوع ارضا شدن در آقایان خواهیم پرداخت.

برای خرید ژل لوبریکانت از فروشگاه اینترنتی هپیکس اقدام کنید.

انواع ارگاسم در زنان کدام است؟

در جدول زیر به مرور پنج نوع از انواع ارگاسم در بین خانم‌ها خواهیم پرداخت و با هم راهنمای ارگاسم شدن خانم‌ها در بهترین پوزیشن را با شریک جنسی مرور می‌کنیم:

ارگاسم کلیتورال

 کلیتوریس یک اندام خارجی بسیار حساس است. در اغلب زنان، این اندام نقطه تحریک‌پذیر اصلی است که باعث ارگاسم می‌شود. اما طبق تحقیقات، اگر مستقیماً به سراغ کلیتوریس بروید، ارگاسمتان چندان لذتبخش نخواهد بود و بهتر است که شریک جنسی‌تان با نوازش، بوسه و ماساژ اندام‌های دیگر جنسی شما را تحریک کرده و بعد به سراغ کلیتوریس برود.

روش‌های انجام آن بدین صورت است که از پارتنرتان بخواهید که با انگشتانش حلقه‌های بزرگی را به دور کلیتوریس، لب‌های آلت تناسلی و بخش بالایی کلاهک کلیتوریس شما بکشد. او می‌تواند این کار را به عنوان پیش‌نوازش یا در حین نزدیکی انجام دهد.

اگر حس می‌کنید که با رابطه دهانی بهتر تحریک می‌شوید، از شوهرتان بخواهید عمود بر شما دراز کشیده و مستقیم به سراغ کلیتوریس نرود.

 ارگاسم واژنی

ابتدا، این ناحیه را بیابید. به تنهایی با انگشت به بررسی دیواره جلویی واژن خود بپردازید تا ناحیه‌ای را حس کنید که بافتی موجدار و اسفنجی دارد. لمس مستقیم آن باید احساس خیلی خوبی در شما ایجاد کند.

سپس، در حین نزدیکی، از شریکان بخواهید که آلتش را به سمت این نقطه هدایت کند. سعی کنید به پهلو و رو به هم دراز بکشید و پاهایتان را به صورتی که راحت باشید در هم گره بزنید. اندام‌های تناسلی را در راستای هم نگهدارید و مطمئن شوید که آلت او به دیواره جلویی واژن شما تماس دارد.

این وضعیت امکان نفوذ عمیق‌تر آلت مردانه را ایجاد می‌کند که باعث تحریک بیشتر نقطه «جی» می‌شود. هرچه زمان رابطه جنسی طولانی‌تر شود 10 دقیقه به بالا احتمال رسیدن به ارگاسم واژنی بیشتر می‌شود.

ارگاسم آنال

شکی نیست که رابطه جنسی مقعدی یکی از انواع ارگاسم است که هنوز با کمی تابو همراه است. رابطه جنسی مقعدی می تواند لذت بخش باشد و باعث ارگاسم شود.

کلیتوریس مانند یک زنجیر است و برای بسیاری از زنان، تا تمام قسمت های بدن گسترش می یابد. در زمان دخول به مقعد، پاهای کلتورال تحریک می شوند.

به عبارت دیگر، ارگاسم مقعدی از تحریک غیر مستقیم نقطه جی،  توسط دیواره بین واژن و رکتوم به وجود می آید. اعصاب مشترک از دیواره رکتوم تا واژن وجود دارند، بنابراین ممکن است ارگاسم از طریق تحریک جنسی رکتوم رخ دهد.

ارگاسم ترکیبی

ترکیبی از ارگاسم کلیتورال و واژنی بهترین نتیجه است (چنین ارگاسمی قویتر و شدیدتر از هرکدام از این ارگاسم‌ها است).

شما بهترین حالت از هردو احساس را تجربه خواهید کرد. وضعیتی که در آن زن بالا قرار می‌گیرد به یک دلیل رایجتر است –این وضعیت برای رسیدن به ارگاسم ترکیبی عالی است اگر زن قبل از رابطه جنسی کاملاً تحریک شود، احتمال یک ارگاسم ترکیبی بیشتر می‌شود

ارگاسم‌های متعدد

به بیان واضحتر، ارگاسم‌های متعدد یکی پس از دیگری اتفاق می‌افتند، نه در زمان‌های مختلف در طول یک رابطه جنسی. مطالعات نشان می‌دهند که اگر زنان بتوانند تحریک شدن بعد از «پایان» ارگاسم اول (و دوم و…) را تحمل کنند، ارگاسم‌های متعدد برایشان امکانپذیر است.

با پیش‌نوازش شروع کنید، و از شوهرتان بخواهید با دست یا دهانش شما را به اولین ارگاسم کلیتورال برساند. بلافاصله بعد از آن، او باید حدود 30 ثانیه به تحریک کلیتوریس شما با حالتی آهسته‌تر ادامه دهد، و سپس با سرعت عادی پیش رود تا به ارگاسم دوم برسید.

در واقع شوهرتان ابتدا به کلیتوریس شما کمی استراحت می‌دهد، زیرا ممکن است بیش از حد نسبت به تحریک حساس باشد، و بعد دوباره میزان تحریک را افزایش می‌دهد، و بدین شکل سطح تحریک شما را پس از ارگاسم اول کنترل می‌کند.

از اینجا به بعد، رابطه جنسی شروع می‌شود که می‌تواند با استفاده از همین روش‌های کاهش و افزایش سرعت و با حفظ مداوم روند تحریک و بالا نگهداشتن میزان تحریک، به ارگاسم‌های واژنی یا ترکیبی متعدد برسید.

پست های مرتبط

نظرات شما به صورت محرمانه نمایش داده خواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *