آموزش جنسی

اعتیاد به فیلم جنسی و 10 نشانه اصلی آن

اعتیاد به فیلم جنسی

در دنیایی که شاهد اعتیادهای رفتاری زیادی هستیم، اعتیاد به فیلم جنسی ممکنه آن طور که باید جدی گرفته نشود. که این امر باعث می شود تشخیص آن دشوار باشد. اینکه آیا اعتیادهای رفتاری، مانند اعتیاد به فیلم جنسی، “اعتیاد واقعی” هستند یا نه، در جوامع روانپزشکی و درمانی بسیار مورد بحث قرار گرفتند. جالب است بدانید برخی از این اعتیادها، مانند اعتیاد به قمار، بسیار بیشتر از به طور مثال اعتیاد به رابطه جنسی مورد پذیرش قرار می‌گیرند. بحث‌های زیادی از سوی متخصصان پزشکی در مورد اینکه این نوع رفتار اعتیاد است یا اجبار وجود دارد.

صرف نظر از این قضیه، چه اعتیاد باشد چه اجبار، باز هم باید به دنبال کمک باشید زیرا این نوع رفتار آزار دهنده است.

یکی از بیشترین اعتیادهای گزارش شده در دنیا اعتیاد به فیلم جنسی یا احساس اجبار برای تماشای پورن و عدم توانایی در ترک آن است.

نشانه های اعتیاد به فیلم جنسی

با این حال، مانند هر اعتیاد دیگری، علائمی وجود دارد که نشان می دهد شما به تماشای پورن معتاد شده اید. در این مقاله از هپیکس قصد داریم تا 10 نشانه اصلی اعتیاد به فیلم جنسی را با شما به اشتراک بگذاریم. پس با ما همراه باشید.

نمی توانید تماشای پورن را متوقف کنید

علی رغم تلاش برای انجام این کار ، نمی توانید مشاهده پورنوگرافی را متوقف کنید. حتی ممکن است به جای ارتباط با دیگران بیشتر وقت خود را در اینترنت برای تماشای پورن بگذرانید.

اعتیاد به فیلم جنسی با اشتیاق بیشتر

عوارض تماشای پورنوگرافی

اعتیاد به فیلم جنسی باعث می شود تا هوس بیشتری برای تماشای آن داشته باشید، یا اگر برای مدت کوتاهی از پورن دور باشید، به دیدن آن بیشتر مشتاق شوید. حتی ممکن است برای فرار از شریک زندگی خود به اتاق دیگری پناه ببرید یا زمانی که در مورد رفتارتان سؤال می شود، بهانه بیاورید یا حالت تدافعی بگیرید.

زمان زیادی را صرف تماشای پورن می کنید

ممکن است زمان زیادی را برای مشاهده پورن از دست بدهید و بیشتر روز را بدون انجام کاری تلف کنید. احساس بی‌حالی می کنید و اخیراً دستاوردهای زیادی نداشته‌اید. و یا حتی ممکن است نسبت به کارهای دیگر بی علاقه و بی اهمیت شوید.

علاقه به سکس را از دست می دهید

اگر اعتیاد به فیلم جنسی داشته باشید، احتمالاً علاقه خود را به رابطه جنسی واقعی از دست خواهید داد. علاوه بر این ممکن است شریک زندگی خود را کمتر از قبل جذاب ببینید. ممکن است نسبت به احساسات عاشقانه شریک زندگی خود بی توجه شوید. و زمانی که او برای رابطه جنسی با شما تلاش می کند شما را دور از دسترس و یا بی علاقه ببیند یا حتی ممکن است برای برانگیختگی به تحریک بیشتری نسبت به آنچه قبلاً نیاز داشتید ، نیاز داشته باشید.

تاثیرات اعتیاد به فیلم جنسی در زندگی زناشویی

خواسته های غیر متعارف بیشتر

اعتیاد به فیلم جنسی ممکن است باعث شود که برخی از ایده های غیر متعارف در مورد رابطه جنسی در شما ایجاد شود. ممکن است در اتاق خواب خواسته های غیر واقعی از شریک زندگی خود داشته باشید و به راحتی هم ناامید شوید و یا حتی نسبت به هم بیگانه شوید. وقتی این اتفاق می افتد، شریک زندگی شما می تواند از نظر جسمی و عاطفی صدمه ببیند.

جذابیت خود را از دست می دهید

اعتیاد به فیلم جنسی می تواند توقعات غیرواقعی از زیبایی را در شما ایجاد کند.و باعث شود که شریک زندگی شما نسبت به ظاهر خود حس بدی پیدا کند و مشکل بزرگی برای اعتماد به نفس او ایجاد شود.

اعتیاد به فیلم جنسی و درد جسمانی

ممکن است در نتیجه اعتیاد به این نوع فیلم ها درد فیزیکی را تجربه کنید. که می تواند ناشی از تکرار برخی حرکات فیزیکی برای مدت طولانی، یا فشار ناشی از استفاده بیش از حد از رایانه باشد. ممکن است اغلب از درد مچ دست، گردن و پشت خود شکایت کنید یا ممکن است دچار سردرد شوید.

پول زیادی را از دست می دهید

از دست دادن پول با اعتیاد به فیلم جنسی

این امکان وجود دارد که شما شروع به هزینه کردن برای محتوایی با کیفیت بالاتر کرده باشید. هنگامی که این اتفاق می افتد، شما می توانید به سرعت درگیر مشکلات مالی شوید. در صورتی که دلیل این مشکلات را می دانید اما همچنان تمایلی به بروز آن ندارید.

حواس پرتی در اثر اعتیاد به فیلم جنسی

اگر متوجه شدید که حواس شما از جنبه های مختلف زندگی پرت شده است، امکان اینکه به اعتیاد به فیلم جنسی ربط داشته باشد، وجود دارد. وقتی با دوستان، خانواده یا همکاران هستید، ممکن است ذهن شما به سمت پورن برود. این قضیه می تواند زندگی شخصی و حرفه ای شما را تحت تأثیر قرار دهد. و همچنین می تواند شما را از شریک زندگی خود و تلاش او برای ارتباط با شما دور کند.

عصبانی هستید

مانند هر اعتیاد دیگری، اگر نتوانید تماشای پورن را متوقف کنید، ممکن است وقتی در دسترس نباشد به راحتی تحریک پذیر شوید. ممکن است صبر تان کمتر شود، به خصوص در مورد مواردی که آنها را مانعی برای تماشای پورن می‌بینید. همچنین می‌تواند سرزنش کردن شما توسط شریک زندگی‌تان را آسان‌تر کند، کسی که می‌تواند متوجه تغییرات بزرگ در شخصیت شما شود و احساس کند که شما همان فردی نیستید که قبلاً دوستش داشته‌اند.

صحبت در مورد اعتیاد به فیلم جنسی

اگر برایتان سخت است که تماشای پورن را محدود کنید، ممکن است کمی احساس شرم کنید. اگر فکر می کنید که شما یا کسی که می شناسید یکی از 10 نشانه اصلی اعتیاد به فیلم جنسی را دارد، مهم است که بتوانید آشکارا در رابطه با این قضیه صحبت کنید.

فراموش نکنید با صحبت کردن و کمک گرفتن از دیگران ، می توانید راه حلی برای رهایی از این نوع اعتیاد بیابید.

منبع: Addictioncenter

آیا اعتیاد به فیلم جنسی باعث افسردگی می شود؟

بله تماشای مداوم فیلم های پورنوگرافی باعث کاهش اعتماد به نفس و همچنین افسردگی (در برخی موارد شدید) خواهد شد

درمان اعتیاد به فیلم جنسی در فرزندان

معمولا استفاده از روش های ملایم مانند صحبت با فرزندان، آشنا کردن آنها با عوارض تماشای پورنوگرافی و همچنین عدم سرزنش فرزندان می تواند بهترین گزینه ها باشد (مراجعه به پزشک در صورت اعتیاد شدید الزامی است)

آیا اعتیاد به فیلم جنسی در روابط زناشویی تاثیرگذار است؟

بله تماشای مداوم فیلم های پورنوگرافی باعث توقعات غیر واقعی در مردان و کاهش اعتماد به نفس در خانم ها می شود

1 نظر در “اعتیاد به فیلم جنسی و 10 نشانه اصلی آن

  1. کاربر هپیکس گفت:

    چه مطلب مفیدی بود

نظرات شما به صورت محرمانه نمایش داده خواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *