آموزش جنسی, سلامت جنسی

اصطلاحات رابطه جنسی که باید با آنها آشنا باشید!

اصطلاحات رابطه جنسی

رابطه زناشوئی تنها به دخول آلت مردانه به داخل واژن یا مقعد گفته نمی‌شود و می‌توان روش‌های مختلفی داشته باشد. در زیر با برخی از اصطلاحات رابطه جنسی و این روش‌ها آشنا شوید:

آمیزش جنسی (Sexual intercourse)

در این نوع از رابطه، آلت تناسلی مرد در آلت تناسلی جنس زن یا مهبل وارد می‎‌شود.

از دیگر اصطلاحات رابطه جنسی رایج که به صورت معمول استفاده می‌شود عبارت هستند از: کامش ، نزدیکی جنسی ، خُفت‌وخیز ، سپودن ، سپوختن ، مقاربت ، جِماع ، سکس ، کردن و هم چنین گائیدن

رابطه جنسی دهانی (Cunnilingus)

تحریک ناحیه خارجی دستگاه تناسلی زن با لب ، دهان یا زبان است. این عمل در موارد زیادی ممکن است به ارگاسم ختم شود. به این عمل ساک زدن گفته می‌شود.

رابطه دهانی فلسیتی (Fellatio)

تحریک آلت تناسلی مردانه با استفاده از لب ، دهان یا زبان است. این عمل ممکن است به انزال ختم شود و ممکن است شریک زندگی مایع منی پس از انزال را بخورد؛ اصطلاح رابطه جنسی ساک زدن را برای این عمل نیز استفاده می‌کنند.

رابطه مقعدی (Anal)

فعالیت جنسی است که با تحریک مقعد یا دخول آلت به مقعد با وسایل مختلفی از جمله انگشت، آلت تناسلی، لب، دهان و زبان انجام شود. به آن رابطه آنال هم گفته می‌شود.

آنالینگوس (Analingus)

تحریک ناحیه مقعد از طریق دهان را می‌گویند؛ برای داشتن رابطه معقدی حتما به بهداشت خود دقت کنید.

تحریک آلت مردانه با بدن (Autofellatio)

مالیدن و تحت مالش قراردادن آلت مردانه با استفاده از بدن و حرکت بدن و باسن روی آن.

مقاربت بین پا (Interfemoral)

به عمل قراردادن و حرکت آلت بین ران ها گفته می شود که این روش برای دوران پریود و بارداری مناسب است. البته بسیاری از این روش برای خودارضایی نیز استفاده می‌کنند.

مقاربت پستانی (Mammary)

قراردادن آلت بین سینه‌ها و حرکت آلت آن در این روش موجب تحریک مرد و زن می‌شود. این حرکات بیشتر برای تحریک کردن دو طرف در رابطه استفاده می‌شود.

تحریک با دست  (استمناء  Mutul)

اصطلاحات رابطه جنسی در این بخش زیاد است و از کلمات مختلفی برای آن استفاده می‌شود که معمولترین آن در بین آقایان جق زدن است. فعالیت جنسی است که در آن شرکا دستگاه تناسلی یکدیگر را با دست تحریک میکنند.

برای آشنایی با انواع پوزیشن رابطه جنسی کلیک کنید.

جنوب شدن (Nocturnal emissions)

ترشحات طبیعی مایع منی از طریق آلت تناسلی است که در طول شب در نتیجه رویاهای شهوانی اتفاق می افتد. همچنین از آنها به عنوان رویاهای مرطوب یاد می شود. آنها پدیده هایی کاملاً طبیعی هستند که هیچ آسیبی به جسم و روان نمی رساند. رویاهای مرطوب نیز در بین دختران متداول است.

رویاهای وابسته به عشق شهوانی در نتیجه میل جنسی ممکن است منجر به ارگاسم در هنگام خواب شود.

عشق‌بازی یا معاشقه یا مغازله

به مجموعه‌ای از حرکات و رفتارهای روانی و یا جسمی میان دو یا چند فرد، گفته می‌شود که منجر به انگیزش جنسی آنان گشته، و بیشتر مقدمه‌ای برای رابطه تلقی می‌شود.

آلت تناسلی زن

فرج یا کُس ، به قسمت خارجی آلت تناسلی زنانه گفته می‌شود. فرج از اندام جنسی یک زن است. بخش داخلی این اندام را مهبل ، تپه ونوس ، لبِ بزرگ ، لبِ کوچک و کلیتوریس نیز نام می‌برند.

یائسگی

از دیگر اصطلاحات رابطه جنسی یاسگی است و آن زمانی است که چرخه قاعدگی متوقف می‌شود این امر معمولاً بین ۴۵ تا ۵۵ سالگی رخ می‌دهد. تخمدان‌ها دیگر به هورمون تحریک‌کننده فولیکول پاسخ نمی‌دهند و هورمون‌های جنسی زنانه (استروژن و پروژسترون) کمتری تولید می‌کنند. در نتیجه، تخمک‌گذاری و قاعدگی خاتمه می‌یابد

برای آشنایی با انواع بیماری های مقاربتی کلیک کنید.

خرید کاندوم از فروشگاه اینترنتی هپیکس کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *