بهداشت جنسی, سلامت جنسی

آیا امکان ابتلا به ویروس کرونا در رابطه جنسی وجود دارد؟

کرونا ویروس رابطه جنسی

با شیوع ویروس کرونا Corona Virus در سرتاسر جهان، مردم به دنبال پاسخ سوال‌هایی هستند که از آن‌ها در مقابل خطر ابتلا به این بیماری محافظت کند. یکی از سوالات مطرح شده در این زمینه این است که آیا امکان ابتلا به ویروس کرونا از طریق رابطه جنسی وجود دارد؟ یک جواب شفاف و روشن برای این سوال وجود دارد:

ریسک انتقال ویروس کرونا در رابطه جنسی

اپیدمیولوژیست‌ها به مردم پیشنهاد داده‌اند تا زمانی که راه‌های شیوع ویروس مشخص نشده است از هر نوع تماس فیزیکی دوری کنند، پس برقراری رابطه جنسی با فرد مبتلا به کرونا ویروس یا فردی که به توصیه پزشکان در قرنطینه است، به کسی توصیه نمی‌شود.

پزشکان تاکید دارند در دوران شیوع ویروس کرونا در رابطه جنسی دقت بسیار بیشتری بکنند، یک رابطه زناشوئی موفق و امن باید از آمیزش با کسانی که دارای علائم اولیه ابتلا به بیماری ویروس کوید-۱۹ هستند، حداقل به مدت یک هفته اجتناب کنند؛ مهمترین علائم ویروس کرونا شامل تب و سرفه می‌شود.

ویروس کرونا در رابطه زناشویی

قبل از هر کاری کافیست احتیاط کنید

در سایر موارد پزشکان پیش شرط‌های برقراری رابطه زناشوئی امن را در دوران شیوع ویروس کرونا مستلزم شستشوی دست‌ها و وسایل آمیزشی مورد استفاده با آب و صابون به مدت حداقل ۲۰ ثانیه می‌دانند.

پزشکان تاکید دارند که در طول رابطه افراد باید از تماس چهره به چهره و بوسیدن اجتناب کنند تا از خطر انتقال احتمالی ویروس از طریق لمس چهره، بوسیدن و انتقال ترشحات بزاق دهان در امان بمانند.

متخصصان بیماری‌های عفونی نیز توصیه می‌کنند که برای کاهش تماس مستقیم با مخاط مجاری جنسی، شرکای جنسی حتما از کاندوم استفاده کنند.

برای خرید کاندوم از هپیکس اقدام کنید.

تحقیقات نشان داده است که قطرات آغشته به کرونا از طریق سرفه یا عطسه روی اشیا و سطوح اطراف فرد بیمار باقی می‌ماند و سایر افراد در صورت تماس با این سطوح و عدم رعایت نکات بهداشتی ممکن است آلوده شوند.

در مورد پایداری ویروس کووید 19 در دستگاه تناسلی، اطلاعات معتبری موجود نیست، با این حال اگرچه انتقال ویروس کرونا از طریق رابطه زناشوئی تاکنون مشاهده نشده است، اما همیشه بهتر است که از لوازم حفاظتی مثل کاندوم استفاده شود تا جلوی انتقال برخی عفونت‌ها از طریق رابطه جنسی و ابتلا به انواع بیماری مقاربتی گرفته شود.

در پایان یادآور می‌شود براساس گزارشات سازمان جهانی بهداشت WHO اگرچه کروناویروس‌های قبلی تاکنون از طریق رابطه زناشوئی منتقل نشده‌اند اما برای اظهار نظر در رابطه با ویروس جدید کووید 19 هنوز بسیار زود است، لذا رعایت جوانب احتیاط امری ضروری است.

برای آشنایی با برندهای کاندوم به آیمارکتور مراجعه کنید.

فروشگاه اینترنتی هپیکس اکیداً توصیه می‌کند به هیچ عنوان به شایعات و اطلاعات بدون منابع معتبر توجه نکنید و تنها از طریق دو پایگاه یونیسف و سازمان بهداشت جهانی در مورد این ویروس اطلاعات کسب کنید.

پست های مرتبط

نظرات شما به صورت محرمانه نمایش داده خواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *